اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394081849264677

نقش تبلیغات در حفظ محیط زیست

کد: 1394081849264677

http://j.mp/1RIj0MF

، مشهد , (اخبار رسمی): حفاظت از محیط زیست وظیفه‌ای همگانی است. کره زمین، خانه انسان‌هاست و تمامی افراد باید در حفظ محیط زیست دقت نظر داشته باشند. روزانه چه مقدار زباله به محیط زیست خود تحویل می‌دهیم؟ چقدر انرژی و هزینه صرف جمع‌آوری‏ زباله می‌‏شود؟ چه مقدار به آلودگی‏‌های زیست محیطی اضافه می‏‌شود و سهم ما در این ‏میان چقدر است؟

نقش تبلیغات در حفظ محیط زیست

تبلیغات می‌تواند به مسائل مختلف در تمام ابعاد آن بپردازد. کشورهای زیادی برای حفظ محیط زیست خود اقدام به تبلیغات محیطی کرده‌اند و نتایج بهینه‌ای از این تبلیغات بر افکار عمومی و ترغیب مردم جامعه به همکاری به دست آمده است

امروزه تبلیغات محیطی صرفا جهت بازاریابی و فروش برندهای شرکت‌ها و کارخانجات نیست. تبلیغات می‌تواند به مسائل مختلف در تمام ابعاد آن بپردازد. کشورهای زیادی برای حفظ محیط زیست خود اقدام به تبلیغات محیطی کرده‌اند و نتایج بهینه‌ای از این تبلیغات بر افکار عمومی  و ترغیب مردم جامعه به همکاری به دست آمده است.

باتوجه به اینکه مردم در تمام دنیا با معضل جدی زباله روبه‌رو هستند، تبلیغات محیطی در راستای حفظ محیط زیست می‌تواند کمک قابل‌توجهی به جمع‌آوری زباله‌ها در سطح شهرها باشد. شهرداری هنگ‌هنگ در یکی از شهرها تبلیغات محیطی خلاقانه‌ای برای دعوت به همکاری جهت جمع‌آوری زباله‌ها کرده که هدف از این تبلیغات محیطی کاهش میزان زباله‌ها و تمیز کردن شهر هنگ‌هنگ و تغییر الگوها و ایجاد جنبشی اجتماعی با تغییرات رفتاری بلندمدت است تا هنگ‌هنگ را به شهری پاکیزه‌تر تبدیل و مشارکت همگان را فعال‌تر کند. در این گونه برنامه‌های تبلیغاتی از مردم خواسته می‌شود اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود را به این برنامه‌ها دعوت کنند. در تصاویر این بیلبوردها نشان داده می‌شود که افراد جامعه با حمل زباله‌ها و دور کردن آنها از محل زندگی خود تلاش دسته‌جمعی را شروع کرده‌اند تا  تاثیری حیاتی روی آینده محیط زیست بگذارند.

روزانه در هنگ‌هنگ مقدار زیادی زباله بیش از حد ظرفیت زیرساخت‌های شهر و اکوسیستم اطراف آن تولید و به دور انداخته می‌شود و با این کار حیات وحش، اقتصاد و سلامتی مردم به خطر می‌افتد. شهرداری هنگ‌هنگ با این تبلیغات محیطی که از طریق نصب بیلبوردها در سطح شهر به راه انداخته است، توانسته روزی را تعیین کند تا مردم برای جمع‌آوری زباله‌ها در سطح شهر، کنار رودخانه‌ها، طبیعت و ... با هم همکاری کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله محیطی دات کام

وب سایت محیطی دات کام، پایگاه اطلاع رسانی تبلیغات محیطی در ایران می باشد. که ضمن ارائه آخرین اخبار، اطلاعات در این حوزه تمامی تلاش خود را برای ارتقاء سطح کیفی تبلیغات محیطی در کشور عزیزمان ایران دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کسب و کار و خرده فروشی | محیط زیست