اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394091450104677

چگونه در پیچ و خم دنیای تبلیغات دیده شوید!!

کد: 1394091450104677

https://goo.gl/rHMFBz

، مشهد , (اخبار رسمی): در گذشته، تصمیم برای خرید فقط حول دو محور ویژگی و مزایای محصول گرفته می‌شد. اگر در 40 سال پیش زندگی می‌کردید، تنها کاری که باید صورت می‌گرفت تا مردم محصول شما را بخرند این بود که فقط به آنها بگویید چرا محصول شما از محصول رقیب‌تان بهتر است؟ یعنی، فقط باید از ویژگی‌ها و مزایای محصول نزد مشتری صحبت به میان می‌آمد و یا فقط صحبت و تعریف می‌کردید و اینگونه بود که مبنای کار فروش‌ شرکت‌های مختلف از هر کانالی، فقط ترغیب مشتری به خرید شد.

چگونه در پیچ و خم دنیای تبلیغات دیده شوید!!

قانون صفرم تبلیغات در واقع حلقه گمشده فروش شرکت‌ها و کسب‌وکارهای عصر حاضر است. شما اگر کسب‌وکاری دارید؛ چه بزرگ چه کوچک به کمک قانون صفرم تبلیغات تقریبا فروش‌تان را به طرز شگفت‌آوری می‌توانید افزایش دهید.

تصمیمات مشتریان برای خرید از گذشته تا به امروز

اکنون اوضاع نسبت به گذشته عوض شده است. امروزه به علت رقابت شدیدی که وجود دارد، این مشتری است که انتخاب می‌کند بین دو محصول با ویژگی‌های یکسان کدام را انتخاب کند! بنابراین بدانید که امروزه مشتریان فقط نصف صحبت‌های شما را خواهند شنید! چون از خودشان در حال پرسیدن این سوال مهم هستند که «چه چیزهایی در مورد این محصول وجود دارد که این افراد به من نمی‌گویند؟»

اگر دقت کنید، زمانی که وارد فروشگاهی با سیستم فروش سنتی می‌شوید هم همین اتفاق می‌افتد. فروشنده سعی می‌کند مدام از ویژگی‌های محصول به شما بگوید و شما را ترغیب به خرید کند، اما در واقعیت شما فقط به نیمی از صحبت‌های او گوش می‌دهید و بیشتر جست‌و‌جو می‌کنید سرنخ‌هایی از چیزهایی در رابطه با محصول پیدا کنید که احساس می‌کنید فروشنده نمی‌خواهد شما بدانید. امروزه نیز مصرف‌کننده در برابر هر تبلیغی واکسینه شده و دیگر تبلیغات به سبک قدیمی نه تنها برای شرکت سودآور نیست، بلکه باعث می‌شود دید مصرف‌کننده نسبت به شرکت مورد نظر مشکوک شود و هرگز نخواهد محصول مورد نظر را امتحان کند، حتی اگر در تبلیغات محصول هزاران دلیل برای خرید آن اعلام شود. در این مقاله مجله خبری محیطی دات کام در نظر دارد راهکارهای مناسب در دنیای تبلیغات با صرف هزینه کمتر که منجر به موفقیت می‌شود را بیان کند.

 

رعایت قانون صفرم تبلیغات

امروزه مصرف‌کنندگان با تبلیغات پرزرق و برق و واهی همواره در حال بمباران شدن هستند تا محصولی را بخرند و در این میان ما چطور در پیچ و خم دنیای تبلیغات دیده شویم و با صرف کمترین هزینه برای تبلیغات مشتری‌مان را خنثی کنیم و کاری کنیم فقط ما را ببیند؟

در این میان، شرکت‌هایی هستند که به قانون صفرم تبلیغات پایبند هستند، این شرکت‌ها مانندFerrari ،Apple ،Cisco و … به ندرت تبلیغ می‌کنند. برای مثال شرکت Ferrari تا به امروز حتی 1دلار هم برای تبلیغات بودجه‌ای اختصاص نداده، پس چطور بدون تبلیغات این شرکت‌های ابرقدرت به چنین جایگاهی نزد مشتریان دست پیدا کردند؟ دلیل آن استفاده از قانون صفرم تبلیغات است.

قانون صفرم تبلیغات در واقع حلقه گمشده فروش شرکت‌ها و کسب‌وکارهای عصر حاضر است. شما اگر کسب‌وکاری دارید چه بزرگ چه کوچک به کمک قانون صفرم تبلیغات تقریبا فروش‌تان را به طرز شگفت‌آوری می‌توانید افزایش دهید… قانون صفرم تبلیغات دقیقا همان تکنیک مورد استفاده تبلیغات‌چی‌های حرفه‌ای است که با وجود ناکارآمد بودن تبلیغات برای شرکت‌ها به کمک قانون صفرم تبلیغات غوغا به پا می‌کنند.

 

قانون صفرم تبلیغات چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

در عصر حاضر به منظور ترغیب مصرف‌کننده برای تصمیم‌گیری خرید ملاک‌هایی مهم‌تر از ویژگی و مزایای محصول وجود دارد. امروزه مشتری بیشتر به ارزش‌ها، حس موجود و هماهنگی فروشنده و خریدار توجه می‌کند تا صرفا چند ویژگی لیست‌شده محصولات و در واقع مشتریان آنچه را می‌فروشید نمی‌خرند، بلکه آنچه را که هستید می‌خرند.

واقعیت امر این است که مشتریان کنونی، خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید مشغله کاری و فکری دارند، آنها وقت ندارند که بنشینند و ویژگی‌ها و مزایای محصول شما را با دیگر فروشنده‌ها مقایسه کنند. آنها به دنبال کسی می‌گردند که به او اعتماد کنند. قانون صفرم تبلیغات یعنی قانون صداقت محض. شاید تمام آنچه را که درمورد محصول‌تان وجود دارد در تبلیغات خود به مشتری نگویید، اما هر آنچه را می‌گویید باید بر پایه صداقت برای جذب اعتماد باشد. برای این منظور می‌توانید 3 مرحله زیر را اجرا کنید :

  • در تبلیغاتتان به مواردی اشاره کنید که مطمئن هستید مشتریانتان تجربه کرده‌اند

مشتری شما باید مسائل و شرایطی را در تصویر تبلیغ ببیند که خودش نیز آنها را قبلا تجربه کرده باشد. برای مثال یکی از موفق‌ترین تبلیغات مربوط به شرکت One Hour Heat and Air است. به این صورت که مشتری به شرکت مورد نظر زنگ می‌زند و اعلام می‌کند لوله‌کشی خانه‌اش نیاز به تعمیرات دارد. پاسخگوی این شرکت اعلام می‌کند 1ساعت دیگر برای شما نیرو می‌فرستیم تا مشکل شما را رفع کنند. اگر 1ساعت بیشتر طول کشید، هیچ پولی از شما دریافت نمی‌کنیم.

نیروهای اعزامی تعمیرات دیرتر به مشتری می‌رسند و بدون گرفتن هیچ پولی تعمیراتشان را انجام می‌دهند. این تبلیغ باعث شد مشتری احساس کند شرکتی وجود دارد که برایش ارزش قائل است؛ شرکتی که می‌داند زمان مشتری طلاست.

  • حقیقت را بگویید، حتی اگر باعث ناراحتی شود

مصرف‌کنندگان امروز در کشف حقایق گفته‌نشده توسط تبلیغات پرزرق و برق مختلف مهارت زیادی پیدا کرده‌اند، بنابراین در تبلیغاتتان از ویژگی‌ها، مزایا و کاستی‌های محصولتان برای مشتری تعریف کنید… بله درست خواندید، کاستی‌ها!
دقیقا کاستی‌های محصول‌تان را به مشتریتان بگویید. از این نترسید که مشتری با شنیدن آنها از شما خرید نمی‌کند، بلکه بدانید که مشتری به خاطر صداقت شما از شما خرید خواهد کرد. به‌عنوان مثال یکی از شرکت‌هایی که از این تکنیک در تبلیغات خود استفاده کرده، شرکت Apple است. زمانی که شرکت اپل گوشی‌های iphone 4  خود را معرفی کرد، بعد از چند روز که این محصول وارد بازار شد، مشتریان ناراضی بودند که آنتن‌دهی گوشی ضعیف است. در تبلیغی جدید از Apple استیو جابز اعلام کرد که «ما کامل نیستیم. Iphone 4 مزایایی دارد که تلفن‌های همراه دیگر ندارند، اما آنتن‌دهی آن نیز ضعیف است که به‌زودی آن را برطرف خواهیم کرد...»

شاید این جمله باعث شده باشد خیلی‌ها که از مشکل اطلاعی نداشتند مطلع شوند، اما نه‌تنها فروش آنها کاهش پیدا نکرد، بلکه بیشتر هم شد، زیرا مدیرعامل یک شرکت توانست اعتماد مردم را جلب کند.

  • به مشتریان دقیقا همان تجربیاتی را ارائه دهید که به آنها قول داده‌اید

رسانه‌های عمومی کاملا قابل کنترل هستند، زیرا تنها با یک مخاطب سروکار ندارند (مانند تلویزیون)، اما رسانه‌های جدید مانند تلفن‌های همراه نه‌تنها عمومی نیستند، بلکه کاملا یک به یک هستند !

یعنی پیام یک کاربر به کاربر دیگر، دیگری به دیگری، دیگری به دیگری و … همینطور ادامه دارد و این پیام اگر مثبت باشد به سود شماست و اگر هم منفی باشد به ضرر شما تمام می‌شود. یادتان باشد، عصر، عصر ارتباطات است، ما بیش از پیش به یکدیگر نزدیک هستیم و این نزدیک بودن باعث سرعت انتقال پیام‌ها می‌شود.

پس دقیقا آنچه را که تبلیغ کردید ارائه دهید، نه کمتر، اما اگر بیشتر بود بهتر! در این صورت مشتری چیزی برای صحبت کردن با دوستانش راجع به شما دارد. امروزه بسیاری از مشتریان می‌گویند شاید تبلیغ شما یکی از ما را فریب دهد اما مطمئن باشید یکی از ما به بقیه خبر خواهد داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله محیطی دات کام

وب سایت محیطی دات کام، پایگاه اطلاع رسانی تبلیغات محیطی در ایران می باشد. که ضمن ارائه آخرین اخبار، اطلاعات در این حوزه تمامی تلاش خود را برای ارتقاء سطح کیفی تبلیغات محیطی در کشور عزیزمان ایران دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی