کد: 1394091450120267

اولین دوره مسابقات معلولان در باشگاه انقلاب تهران برگزار شد

کد: 1394091450120267

https://goo.gl/AepazA

، تهران ، (اخبار رسمی): اولین دوره مسابقات معلولان با همت باشگاه‌های اسکیت، تیراندازی، استخر چهار فصل، پینگ‌پنگ و تیراندازی با کمان و همکاری موسسه خیریه رعد به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان در مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران برگزار شد.

مسابقات پینگ‌پنگ
انتقال شرکت‌کنندگان به سالن‌های برگزاری مسابقات
مسابقات تیراندازی با کمان
مسابقات اسکیت
معرفی تیم‌های برتر نخستین دوره مسابقات معلولان
سالن تیراندازی

به گزارش روابط عمومی باشگاه تیراندازی انقلاب، این مسابقات با حضور تقریبی 100 شرکت‌کننده برگزار شد که در پایان پس از صرف ناهار، طی مراسم اختتامیه‌ای به نفرات برتر هر رشته در بخش بانوان و آقایان هدایایی تقدیم شد.

توفیق کابلی، مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از مسابقات نسبت به استمرار اینگونه برنامه‌ها در مجموعه ابراز امیدواری کرد.

وی افزود: این مسابقات در سطح همگانی و با هدف ایجاد ساعاتی خوش در محیطی بانشاط و سالم برای معلولان برگزار شد.

شاهین احمدی، مدیر مرکز همایش‌های مجموعه فرهنگی - ورزشی انقلاب نیز در این برنامه با تشکر از همکاری مدیریت مجموعه  انقلاب در برگزاری برنامه گفت: این برنامه توسط بهره‌برداران بخش خصوصی انقلاب برگزار شد.

وی ابراز امیدواری کرد که مسابقات معلولان به برنامه‌ای سالیانه در تقویم رویدادهای جامعه معلولان کشور اضافه شده و در دوره‌های بعد به صورت گسترده‌تر برگزار شود.

احمدی تصریح کرد: توجه به تفریح و ورزش، موجب سلامت جسمی و بهداشت روانی بخش بزرگی از نیروی خلاق معلولان می‌شود. متاسفانه بیشتر این افراد نمی‌توانند از امکانات ورزشی موجود در سطح جامعه استفاده مناسب کنند؛ چراکه محیط‌های ورزشی، با شرایط فیزیکی و بدنی معلولان متناسب نیست. بنابراین همه دست‌اندرکاران ورزش کشور باید همکاری کنند تا درصدی از امکانات رفاهی و ورزشی را به معلولان اختصاص دهند که آنها نیز مانند سایر افراد جامعه، از این امکانات استفاده کنند.

گفتنی است، از سال 1992میلادی روز 3 دسامبر یا 12 آذرماه  از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولان اعلام شد که به همین مناسبت هرساله برنامه‌هایی تدارک دیده می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف و افزایش آگاهی‌هایی بوده است که بایستی از مساله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.

### پایان خبر رسمی

درباره منتشر کننده:

باشگاه تیراندازی انقلاب

این مجموعه شامل 9 خط تیر اندازی اهداف ثابت و 4 خط Falling Target می باشد.در این مجموعه آموزش تیر اندازی با تپانچه و تفنگ بادی از مبتدی تاپیشرفته انجام میپذیرد.و همچنین دارای کمیته استعداد یابی می باشد که زیر نظر مربیان و قهرمانان ملی این رشته فعالیت می کند. این باشگاه شامل فروشگاه وسایل تیراندازی و همچنین کافی شاپ می باشد.

منتشر شده در سرویس های:

تازه‌های ورزش | مسابقه و فراخوان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.