اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395031656605343

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد

درهای بسته سوئیفت به روی دلار

کد: 1395031656605343

http://j.mp/1stVixd

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: با اجرای برجام و اتصال مجدد شبکه سوئیفت امکان مبادلات بین المللی با تمام ارزها ممکن شده است، ولی همچنان امکان مبادله با دلار امریکا وجود ندارد.

دلار با سوئیفت مبادله نمی شود

مدیر عامل بانک توسعه صادرات گفت: با توجه به اجرای توافقات برجام، نقل و انتقال مالی بین المللی سوئیفت برقرار شده است؛ اما همچنان مبادلات دلاری با محدودیت مواجه است.
علی صالح آبادی درگفت و گو با پایگاه خبری «اخباررسمی» با اشاره به محدودیت های مبادلاتی مالی ایران با بانک های بین المللی اعلام کرد: یکی از توافقات اخذ شده در سند برجام،، لغو تحریم های بانکی ایران، مبادلات بین المللی در سایه اتصال به سوئیفت و لغو محدودیت های مبادله دلار است.
وی با تاکید بر پایداری محدودیت ها و تحریم های مبادلاتی دلار برای جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اتصال به شبکه مبادلات مالی بین المللی سوئیفت برای تجار، سرمایه گذاران و صادرکنندگان نکته مهمی به شمار می رود اما همچنان به منظور تبادل دلار، با مشکلات و محدودیت هایی بسیاری درگیر هستیم.
صالح آبادی از عدم اتصال سوئیفت به مبادلات مالی بین المللی با  ارز دلار خبر داد و افزود: مبادله با دلار از تحریم های اولیه ای است که در مورد ایران اعمال شده که با توافقات بین المللی، قراربراین بود که این محدودیت ها لغو یا کاهش یابد، ولی اکنون شامل گذر زمان شده است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران درپایان اتصال سوئیفت به مبادلات دلاری را مشروط به مذاکرات سیاسی دانست و گفت: هم اکنون مبادلات مالی توسط سوئیفت با تمام ارزها انجام می شود و تنها تبادلات مالی دلاری با ممنوعیت روبه رو بوده که دستاورد اتصال سوئیفت را تحت تاثیر قرارداده است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک توسعه صادرات ایران

در تاریخ 1370/4/19 بانک توسعه صادرات تأسیس شد و عملاً از شهریور ماه 1371 آغاز به کار کرد و از آن هنگام، در راستای پیشبرد اهدافی که بانک بر عهده داشت، با کارکنان و کادری متخصص و ورزیده، در خدمت صادرات کشور قرار گرفت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه