اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033158034750

وعده تازه وزیر راه و شهرسازی

قطعه اول آزاد راه تهران- شمال نوروز باز می شود

کد: 1395033158034750

http://j.mp/28IWzvS

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس برنامه ریزی ها قطعه یک آزادراه تهران شمال برای نوروز 96 به بهره برداری می رسد.

قطعه اول آزاد راه تهران- شمال نوروز باز می شود

عباس آخوندی روز دوشنبه در بازدید معاون اول رییس جمهوری از این آزادراه افزود: پیمانکاران در این پروژه و به خصوص در قطعه اول تا کنون طبق برنامه زمان بندی شده کار خود را انجام داده اند و تمام کارهای این پروژه از طریق مناقصه و رقابت اجرا می شود. 
وزیر راه و شهرسازی افزود: هیچ پروژه ای از آزادراه تهران ـ شمال بدون رقابت و مناقصه به پیمانکاران واگذار نمی شود و هم اکنون 6 پیمانکار بزرگ ایرانی در منطقه یک این آزادراه مشغول کار هستند که تنها یک پیمانکار آن به بنیاد مستضعفان اختصاص دارد. 
آخوندی تاکید کرد: با توجه به سرعت کار در قطعه اول آزاد راه تهران ـ شمال امیدوارم این قطعه بهار سال 1396 زیر بار ترافیک برود تا مردم بتوانند برای تردد در این مسیر از این قطعه استفاده کنند. 
وی گفت: آزادراه تهران ـ شمال به بزرگ ترین کارگاه سازندگی کشور تبدیل شده ،به طوری که در بخشی از این آزادراه طول دیواره های حائل بیش از صد متر است. 
آخوندی گفت: برای تکمیل این قطعه قرارداد پیمانکار چینی را طبق تعهدات بین المللی کاهش دادیم تا عرصه برای کار پیمانکاران ایرانی فراهم شود. 
وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به وجود تونل های بزرگ در این آزادراه هم اکنون 24 قالب تونل برای تکمیل تونل های آن مورد استفاده قرار گرفته است و بنا داریم معماری مناسبی در این آزادراه و تونل های آن اجرا شود. 
آخوندی اظهار داشت: با توجه به این که طول برخی از این تونل ها به بیش از سه هزار متر می رسد سیستم اطفای حریق آن طوری طراحی شده است که جان مسافران در برابر هرگونه آتش سوزی محافظت شود و با دسترسی های مورد نیاز مسافران در هنگام آتش سوزی به سهولت نجات پیدا کنند. 
وی اظهار داشت: با وجود قرار گرفتن بخش هایی از این آزاد راه در منطقه زلزله خیز طراحی های آن طوری انجام شده که تمام ضوابط و مقررات به خوبی در آن رعایت شود. وزیر راه و شهرسازی گفت: برای نخستین بار برای تکمیل قطعه 2 و سه این آزادراه از کف های بتنی استفاده می شود تا در برابر سرما و گرما تاب آوری زیادی داشته باشند. 
آخوندی گفت: این کار جدیدی است که ما برای نخستین بار آن را در تونل های این قطعه ها به مورد اجرا می گذاریم و تمام عرض 13 متری تونل های این آزادراه با قالب بندی تمام عیار از کف به صورت بتن استفاده می شود. 
وی با بیان این که آزادراه تهران ـ شمال در یکی از زیباترین مناطق ایران قرار دارد، گفت: ما درصدد هستیم معماری داخل تونل و هم معماری مسیر و پل ها چشم اندازهای خوبی داشته باشند تا رانندگی در این آزادراه لذت بخش شود. 
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان