اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258825435

معاون وزیر راه در مراسم روز دریانوردتشریح کرد

دو سیاست توسعه ای سازمان بنادر در دوره پسا تحریم.

کد: 1395040258825435

http://j.mp/28VV0Yr

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی در مراسم روز جهانی دریانورد ضمن تشریح دو سیاست توسعه ای این سازمان در بخش های دریایی و بندری از ایجاد شبکه حمل و نقل دریایی بین بنادر اصلی و بنادر کوچک کشور خبر داد و آن را برنامه ای جهت انتقال ترانشیپ کالا های ایرانی از بنادر ثالث غیر ایرانی به بنادر کشور دانست .

روز جهانی دریانورد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، سعید نژاد در این مراسم که وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد ارگان های دریایی نیز حضور داشتند ، با بیان اینکه حتی یک نفر بیکار هم در بخش دریانوردی کشور نداریم، افزود: این نشان می دهد که فضا و شرایط کار و اشتغال در بخش دریانوردی کشور فراهم است.

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی با بیان اینکه 130 هزار دریانورد دارای گواهینامه شایستگی در کشور در حال فعالیت هستند گفت: از این تعداد حدود 12هزار نفر اجازه فعالیت در اقیانوس ها و آبهای بین المللی را دارند.

محمد سعیدنژاد با بیان اینکه سیاست کلی دولت در سال های اخیر تاکید بر توجه به دریا و توسعه دریامحور بوده است ، گفت : تراکم جمعیت در سواحل کشور و  میزان برخورداری این مناطق از امکانات  نشان می‌دهد که توجه کافی به دریا نداشته ایم و اتکا به درآمدهای نفتی و یا سایر امکانات کشور باعث شد تا دریا برای مدتهای طولانی فراموش شود.

وی  ادامه داد : سیاست کلی توسعه دریامحور که در بیانات مقام معظم رهبری و رییس جمهوری مورد تاکید قرار گرفته است اجباری و ضروری است و چاره‌ای جز انتخاب و گرینش آن نداریم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید براینکه اشتغال در دریا محدود به دریانوردان دارای گواهینامه شایستگی نیست گفت: گستره اشتغال در دریا وسیع است و نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد

وی با بیان اینکه در بخش نیروی انسانی دریانورد ، مباحث آموزشی حائز اهمیت است افزود: با اینکه دانشگاه های خوبی در کشور در این زمینه فعالیت دارند اما این دانشگاه‌ها باید در زمینه جذب و تربیت نیروی دریانورد تقویت شوند، ضمن آنکه امروز مراکز آموزش مختلف تخصصی در این زمینه توسط شرکت‌هایی بزرگ نظیر شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حمایت و مدیریت می‌شوند.

سعیدنژاد با تأکید بر لزوم حل مشکل نظام وظیفه دریانوردان گفت: هر چند مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح در این باره همکاری های خوبی داشته و مجوزهای موقتی نیز در ای زمینه صادر شده است اما باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد که دریانوردان بتوانند شرایط بهتری را در آینده برای خود تصور کنند.

وی بیان کرد: در سازمان بنادر و دریانوردی پیوستن به کنوانسیون‌های مختلف حامی حقوق دریانوردان مدنظر است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش به سیاست های کلی این سازمان در بخش دریایی پرداخت و از دو سیاست « تبدیل بنادر اصلی کشور به هاب منطقه » و « ایجاد شبکه حمل و نقل دریایی بین بنادر اصلی و بنادر کوچک » خبر داد و افزود: سیاست ما توسعه بنادر اصلی کشور است به طوری که قابلیت رقابت با بنادر منطقه داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بنادر و دریانوردی

آئین نامه های معاملات مالی در تاریخ 24 خرداد ماه 1349 و آئین نامه استخدامی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 6 مرداد 1349 مورد تصویب شورای عالی سازمان قرارگرفت و این سازمان در سال 1353 مجددا از وزارت دارایی منتزع و به وزارت راه وترابری انتقال یافت. به موجب مصوبه مورخ 10/2/1387 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که طی نامه شماره 79/12223 مورخ 29/02/1387 به مجلس شورای اسلامی واصل گردید. نام سازمان بنادر و کشتیرانی به سازمان بنادر و دریانوردی تغییر یافت و کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سازمان بنادر و کشتیرانی عیناً در سازمان بنادر و دریانوردی حاکم و جاری گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان