اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258845462

در سومین جلسه شورای‌عالی برنامه ریزی درسی و تالیف منابع آموزشی انجام شد

تصویب طرح استاندارد آموزشی بنیاد سعدی

کد: 1395040258845462

http://j.mp/28WcKms

، تهران , (اخبار رسمی): به منظور بررسی طرح های پیشنهادی کتاب های «فارسی گفتاری»، «دستور کاربردی» و «مجموعه آموزشی فارسی کسب و کار» سومین جلسه‌ شورای عالی برنامه ریزی درسی و تالیف منابع آموزشی بنیاد سعدی برگزار و مقرر شد کتاب «فارسی گفتاری» احمد صفارمقدم به دلیل جامعیت، در دوره دانش افزایی سال جاری مورد استفاده قرار گیرد.

شورای عالی برنامه ریزی درسی و تالیف منابع آموزشی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، در ابتدای این جلسه، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و رییس شورا، با اشاره به طرح کتاب های پیشنهادی در دستور جلسه، درباره طرح تدوین استاندارد آموزشی بنیاد سعدی توضیحاتی ارائه کرد و اصلاحات انجام شده بر اساس نظرات اعضا را به تفکیک برشمرد. کاهش ساعات آموزش دوره و حذف دوره آموزش ادبیات فارسی از برنامه جامع آموزشی از جمله این اصلاحات بود.

پس از اظهار نظر اعضا و با اصلاحات انجام شده، طرح استاندارد آموزشی بنیاد سعدی تصویب و مقرر شد به طور آزمایشی به مدت پنج سال مورد استفاده قرار گیرد.

در این جلسه «کتاب فارسی گفتاریِ» احمد صفار مقدم، که توسط پژوهشگاه علوم انسانی حمایت و چاپ شده است، به اعضا معرفی شد و مورد بررسی قرار گرفت.

صفار مقدم در معرفی طرح «کتاب فارسی گفتاری»، اظهار کرد: در این طرح که به صورت کتاب و نرم افزار تهیه شده، سعی بر این بوده است تا یک نرم افزار شبه خود آموز و حتی المقدور ساده و روان برای فارسی آموزان تهیه شود تا مخاطب ما بدون نیاز به استاد بتواند از آن استفاده کند.

وی افزود: تمام تمرین‌ها و عبارت‌های آموزشیِ این نرم افزار قابلیت پخش صوت دارد و فارسی آموز می تواند با یک بار کلیک روی جمله یا واژه مورد نظر، صورت گفتاری و با دو بار کلیک، صورت نوشتاری آن را  بشنوند. فارسی آموز همچنین می تواند با ضبط صدای خود در نرم افزاز، واژه ها و تمرین‌ها را تکرار کند.

با استقبال و نظر مثبت اعضا مقرر شد این کتاب به دلیل جامعیت، جهت استفاده در دوره دانش افزایی پیش رو، خریداری شود و در دسترس فارسی آموزان بنیاد سعدی قرار گیرد.

در ادامه این جلسه،  طرح کتاب «دستور کاربردی» بررسی و مقرر شد پس از اعمال اصلاحات با نظارت دو نفر از اعضا، مجدد ارائه و تصمیم نهایی درباره آن اتخاذ شود.

در پایان جلسه، طرح «تهیه‌ مجموعه‌ آموزشی فارسی کسب و کار» نیز مورد بررسی اعضا قرار گرفت که مقرر شد اصلاحاتی در آن صورت گرفته و مجدد ارائه و بررسی شود.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد سعدی

بنیاد سعدی تلاش می­کند با برنامه ریزی علمی و روشمند و اقدامات سنجیده و تلاش پیگیر؛ مرجع، همراه و مددکاری باشد برای همه علاقمندانی که در خارج یا داخل ایران می‌خواهند فارسی بیاموزند. همة افراد و مؤسّسات کوچک و بزرگی که در جهان به امر فارسی‌آموزی اهتمام دارند، از دانشگاه‌های بزرگ و معتبر گرفته تا کودکستان­ها و مدارسی که فارسی آموزی در برنامه آنها قرار دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب