اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041160984750

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

برخورد قانونی با 600 فقره ساخت و ساز در حریم رودخانه‌های گرگان و منطقه ناهارخوران

کد: 1395041160984750

https://goo.gl/G1dQ5S

، تهران , (اخبار رسمی): معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با اعلام 600 فقره ساخت و ساز غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها و جاده‌های منطقه ناهارخوران و زیارت شهر گرگان، از برخورد قانونی در آینده‌ای نزدیک نسبت به این ساخت و سازها خبر داد.

برخورد قانونی با 600 فقره ساخت و ساز در حریم رودخانه‌های گرگان و منطقه ناهارخوران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها و جاده‌های منطقه ناهارخوران شهر گرگان گفت: در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری در مورد اتفاقاتی که در حریم شهر گرگان در منطقه ناهارخوران و زیارت رخ داده تصمیماتی گرفته شد.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بی‌توجهی‌های گسترده ساخت و ساز در مناطق شمالی کشور در ادامه صحبت‌های خود گفت: به دلیل بی‌توجهی به حریم‌ رودخانه‌ها و جاده‌های شهر گرگان در برخی ساخت و سازها، شورای عالی مقرر کرد با کسانی که بدون توجه به حریم‌ها اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز کرده‌اند برخورد شود.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، کل واحدهایی که در گرگان احداث شده را حدود 1530 واحد و مواردی که باید با آنها برخورد قانونی شود را حدود 600 فقره عنوان کرد.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی درباره‌ جزییات ابلاغ اسناد حریم پایتخت به دستگاه‌ها تصریح کرد: در حریم شهر تهران بیشترین مشکلات، تلاقی با شهرستان‌های اطراف است؛ شهرهای کوچک‌تری که شاید از انضباط کمتری نسبت به کلانشهر برخوردارند. طبیعتا با اعمال ضوابطی که صورت گرفته تکلیف مکان‌های غیرمسکونی مشخص شده و شهرداری موظف به کنترل آن است.

حناچی با بیان این‌که یکی از اسناد طرح جامع، طرح حریم است که در آن کاربری‌های مجاز، ممنوع و مشروط مشخص می‌شود گفت: بعضی از کاربری‌ها مثل میدان تره بار، ترمینال، گورستان، کشت گلخانه‌ای یا گردشگری از جنس سبک همچون آلاچیق که عارضه ایجاد نکند مجاز است، اما برخی دیگر مثل توسعه مسکونی در حریم مجاز نیست.

وی در پایان افزود: در طرح جامع تهران مقرر شده بود حد ملزم در مورد حریم شهر تهران و پایتخت ابلاغ شود. ما در ابتدای کار دولت در سال 1392 به این موضوع پرداختیم که مطالعات آن در شهرداری تهران انجام شد و در دبیرخانه شورای عالی بررسی و ابلاغ شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان