اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041261594750

آخوندی در واکنش به حوادث ترکیه

حملات تروریستی به ناوگان ترانزیتی جاده‌ای در حال پیگیری است

کد: 1395041261594750

http://j.mp/29hYwxk

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی از پیگیری مسائل مربوط به حملات تروریستی علیه ناوگان ترانزیتی ایران در خاک ترکیه خبرداد و گفت: اعلام کردیه‌ایم خطوط هوایی طبق گزارش نمایندگان آنها در استانبول تصمیم‌گیری کنند.

حملات تروریستی به ناوگان ترانزیتی جاده‌ای در حال پیگیری است

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی با اشاره به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی وزارتخانه یا دولت در قبال وقوع حوادث تروریستی بر سر ناوگان ترانزیتی جاده‌ای ایران در خاک ترکیه و حملات تروریستی در فرودگاه استانبول اظهار داشت: مسائل مربوط به حملات تروریستی به ناوگان ترانزیتی جاده‌ای از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حال پیگیری است.

وی افزود: در بخش هوایی نیز اعلام شد، خطوط هوایی بر اساس گزارشی که نمایندگان آنها در استانبول به آنها ارائه می‌دهند تصمیم‌گیری کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «دولت برداشت جدیدی از این مسایل اعلام نکرده است» تاکید کرد: باید متکی به گزارش‌های رسمی که از سوی دولت ترکیه اعلام می‌شود باشیم.

هرگونه اتفاق برای ناوگان ایرانی به طور مستقیم از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امورخارجه به طرف ترکیه اعلام می‌شود بر همین اساس چندی پیش داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: در طول یک سال اخیر شاهد حملات متعدد به ناوگان ایرانی در خاک ترکیه بودیم و طبق قانون ترکیه برای دریافت غرامت باید از طریق مراجع قضایی آن کشور اقدام شود.

در ایران وزارت امور خارجه مسئول پیگیری این‌گونه مسائل است که امیدواریم شکایت شرکت‌ها و آسیب دیدگان حوادث تروریستی به نتیجه برسد.  ما انتظار داریم دولت ترکیه که مسئولیت تامین امنیت اتباع و ناوگان ایرانی را بر عهده دارد، احساس تعهد بیشتری کند و اگر بنا بر رای دهی مراجع قضایی ترکیه است، باید از تسریع صدور آرا مراجع و دریافت خسارت آسیب‌دیدگان حمایت کند. 

این در حالی است که 8 تیرماه سال جاری، بر اثر انفجار و تیراندازی در فرودگاه آتاترک استانبول 47 نفر کشته و 239 نفر زخمی شدند. تیراندازی در پارکینگ فرودگاه و انفجار بمب در پایانه ورودی پروازهای بین‌الملی رخ داد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان