اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041362034750

3600 کیلومتر جاده اصلاح شد

آماده سازی راه ها پیش از آغاز سفرهای تابستانی

کد: 1395041362034750

http://j.mp/299vpbH

، تهران , (اخبار رسمی): معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه بیشترین حجم سفر در تابستان در محورهای تهران، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و گلستان انجام می‌شود، گفت: نسبت به بهبود و ارتقای کیفی 2000 کیلومتر و اصلاح شیب شیروانی و لکه‌گیری 2600 کیلومتر از محورهای شریانی کشور اقدام شده است.

آماده سازی راه ها پیش از آغاز سفرهای تابستانی

 

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به اقدامات راهداری پیش از شروع سفرهای تابستانی، اظهار داشت: طبق آمار ترددشمارهای منصوب در طول محورهای کشور، پیش‌بینی شده که بیشترین حجم سفر برای سفرهای تابستانی و تعطیلات عید فطر در محورهای تهران، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و گلستان انجام شود.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل‌های قبلی در سه ماه اول سال برای سفرهای تابستانی نیز نسبت به بهبود و ارتقا کیفی 2000 کیلومتر از محورهای شریانی اقدام شد. همچنین حدود 2600 کیلومتر از محورهای شریانی نیز تحت عملیات اصلاح شیب شیروانی و شانه سازی قرار گرفت.

 معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه بیشترین فشار ترافیکی روز چهارشنبه ایجاد می‌شود، گفت: در سه سال اخیر بیشترین ورودی و خروجی در استان تهران به عنوان نقطه ثقل حمل و نقل کشور رخ داده است و بیشترین تردد نیز در آزادراه تهران-کرج- قزوین و محورهای منتهی به شمال صورت می‌گیرد.

حسن نیا با اشاره به نصب دوربین‌های ثبت تخلف در طول محورهای شریانی تصریح کرد: هر گونه تخلف در محورهای شریانی ثبت و طی پیامک به متخلفان اطلاع‌رسانی خواهد شد. خواهشمند است، کاربران با رعایت سرعت مطمئن مندرج بر روی تابلوها و علائم نصب شده توسط مجمع استان‌ها، سفرخوشی برای خود، خانواده و همراهان رقم  بزنند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران راهداری به دو صورت ثابت و متغیر  برای وقوع هر گونه حوادث غیرمترقبه در طول جاده‌ها مستقر هستند تا در صورت هر گونه اتفاقی اقدامات راهداری را انجام دهند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآور شد: علی رغم اینکه طی 12 ماه گذشته در بخش راهداری حتی یک ریال تامین نقدینگی انجام نشده در تمام این مدت مسئولیت سنگین نگهداری راه‌ها از سوی سازمان به کمک راهداران و همکاری بخش خصوصی کشور انجام شده است. لذا از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نهاد ریاست جمهوری درخواست می‌شود توجه و عنایت لازم نسبت به تامین نقدینگی در بخش راهداری را داشته باشد تا بتوان وضعیت مطلوب جاده‌ها برای تردد روزانه 8 میلیون نفر در جاده‌های کشور را فراهم کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان