اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041763094750

بهره برداری از 611 مجتمع خدماتی-رفاهی تا پایان خردادماه

مجتمع‌های رفاهی بین راهی متخلف پلمپ می‌شود

کد: 1395041763094750

https://goo.gl/RalBNr

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل دفتر سرمایه‌ گذاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه شمار مجتمع‌های خدماتی-رفاهی در حال بهره‌برداری تا پایان خردادماه به 611 واحد رسیده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی به طور هدفمند از مالکان مجتمع‌ها حمایت می‌کند.

مجتمع‌های رفاهی بین راهی متخلف پلمپ می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بابک طالبی با اشاره به آخرین وضعیت مجتمع‌های خدماتی-رفاهی قبل از شروع سفرهای تابستانی اظهار داشت: تا پایان خردادماه تعداد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی در حال بهره‌برداری در حاشیه راه‌های کشور به 611 واحد رسیده است که نزدیک به 50 مجتمع از کل آمار ذکر شده طی سه سال اخیر ساخته شده‌اند. همچنین 350 مجتمع در حال ساخت است و برای پوشش راه شریانی در کشور به ازای هر 50 کیلومتر به 700 مجتمع دیگر نیاز داریم.

وی افزود: این اقدامات حاکی از عزم جدی وزارت راه و شهرسازی برای این موضوع است و در این مسیر به طور هدفمند از مالکان حمایت می‌کند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته بیان داشت: کمک‌های بلاعوض بیشتر در مناطقی که کمتر مورد استقبال سرمایه  گذاران قرار گرفته است متمرکز شده و برعکس در سایر محورها فعالیت‌های مجتمع‌های در حال بهره برداری را توجیه‌پذیر می‌کنیم.

طالبی با بیان اینکه «یک‌سری عناصر منفرد مانند شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، سازمان ارتباطات و تبلیغات اسلامی و سازمان میراث فرهنگی بر روی جایگاه سوخت، مساجد و نمازخانه و رستوران‌ها تولیت دارند» تصریح کرد: به لحاظ اینکه عموم مردم وزارت راه و شهرسازی را متولی تمام امکانات موجود راه‌ها می‌دانند، داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان پیشنهادی مبنی بر اخذ خدمات مطلوب‌تر از سوی مسافران در ستاد تسهیل سفر ارائه کرد و مصوب شد کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های دخیل به علاوه معاونت علوم پزشکی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجتمع های خدماتی موجود را بازدید و نظارت کنند.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات در تعطیلات نوروزی بازخورد مثبتی داشت و طبق نتایج به دست آمده به نسبت وضعیت مطلوب‌تری به دست آمد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه گفت: از اواخر خردادماه این کارگروه در تمام استان‌ها تشکیل شد و زمان کوتاهی برای ترمیم موارد دیده شده در نظر گرفته شد و در صورتی که مشکلات در ادامه رویت شود، هریک از دستگاه‌های ذی‌ربط از ظرفیت های قانونی خود استفاده می کنند و حتی احتمال پلمپ مجتمع خدماتی-رفاهی متخلف نیز وجود دارد.

طالبی با اشاره به سرمایه گذاران متقاضی سیستم "فرنچایز"(شعبه‌ای) در حوزه مجتمع های خدماتی-رفاهی یادآور شد: تا کنون آستان قدس رضوی با 22 مجتمع به نام امام رضا(ع) در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده است و شرکت دیگری به نام کریمه(رستو)  در حال بهره‌برداری از 8 مجتمع است. البته دو شرکت؛ یکی برای سرمایه گذاری در ساخت 110 مجتمع و دیگری برای ساخت 50 مجتمع اعلام آمادگی کرده‌اند که در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به گونه‌ای است که الان با سرمایه های کم و تقاضا برای ساخت مجتمع های خدماتی-رفاهی با مساحت حداقل 2500 متر در حاشیه راه‌های فرعی و اصلی نیز می‌توان اقدام کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی