اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041963514750

نباید مردم را به استفاده از هواپیماهای کهنه عادت داد

فرمول خرید ایرباس به نفع وضعیت اقتصادی کشور است

کد: 1395041963514750

http://goo.gl/xEVcKT

، تهران , (اخبار رسمی): رییس‌کمیسیون عمران مجلس معتقد است که نوسازی و تجهیز ناوگان هوایی‌ زمینه توسعه و بازگشت رونق به حمل و نقل هوایی را ایجاد خواهد‌کرد و می‌گوید: نحوه خرید هواپیماهای جدید در بهترین مدل و نوع خود طراحی شده است.

فرمول خرید ایرباس به نفع وضعیت اقتصادی کشور است

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد رضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تشریح اهمیت نوسازی ناوگان هوایی کشور پرداخت و گفت: با نوسازی ناوگان هوایی سرمایه‌های زیادی فعال می‌شود که به نفع وضعیت اقتصادی کشور است.

نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به نیمه تعطیل شدن برخی فرودگاه‌ها و غیرفعال بودن آنها، تصریح کرد: نوسازی و تجهیز ناوگان هوایی به کمک این وضعیت خواهد آمد و زمینه توسعه و بازگشت رونق به حمل و نقل هوایی را ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه درحال حاضر جایگاه صنعت هوانوردی ما در رده های آخر است و از سوی دیگر تجهیزات فرودگاهی ما نیز نقص‌های جدی دارد. بعضی از هواپیماها حتما باید از رده خارج و یا به ناوگان باری اضافه شوند. بنابراین سرمایه گذاری در این بخش از اوجب واجبات است و هرچه سریعتر باید انجام بگیرد.

رضایی کوچی با اعلام اینکه نباید مردم را به استفاده از هواپیماهای کهنه عادت داد، گفت: با عقد قرارداد با شرکت‌های خارجی برای خرید 138 فروند هواپیما شاهد تحول بزرگی در ناوگان هوایی خواهیم بود. این درحالی است که نحوه خرید این هواپیماها نیز در بهترین مدل و نوع خود تنظیم شده است. البته وقتی موضوع خرید 100 یا 200 فروند هواپیما مطرح می‌شود، به این معنا نیست که چندین میلیارد دلار باید به صورت نقد پرداخت شود. قرارداد خرید هواپیما به صورت اجاره به شرط تملیک است و قرض خاصی را متوجه دولت و بانک مرکزی نخواهد کرد و بر همین اساس برای تامین منابع مالی آن خیلی به زحمت نخواهیم افتاد.

رییس کمیسیون عمران مجلس دهم با بیان اینکه ورود هواپیماهای نو به کشور آن هم در سال جاری می‌تواند خبر خوشی برای مردم و صنعت هوایی کشور باشد، تصریح کرد: همزمان با ورود هواپیماهای نو و تازه نفس، توسعه فرودگاه‌های کشور هم باید در دستور کار قرار گیرد و بحث تامین منابع مالی و داشتن اعتبار برای انجام این امور متاسفانه یکی از دلایل اصلی روی زمین ماندن برخی طرح‌های توسعه‌ای و ساخت ترمینال ها در فرودگاه ها است.

درحال حاضر 266 هواپیما در کل ناوگان هوایی داریم که از این تعداد 110 فروند آن غیرفعال است، بنابراین تنها 156 فروند هواپیمای فعال با میانگین عمر 23 سال در ناوگان هوایی مسافری موجود است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان