اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042465534750

دولت واحدهای مسکن مهر را تکمیل می کند

فعالیت 12 هزار تعاونی در حوزه مسکن

کد: 1395042465534750

https://goo.gl/jK7ejX

، تهران , (اخبار رسمی): معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان عزم دولت برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر، گفت: براساس برنامه، واحدهای باقیمانده مسکن مهر تا پایان امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

فعالیت 12 هزار تعاونی در حوزه مسکن

 

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سیدحمید کلانتری چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت و تکمیل طرح مسکن مهر کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان  از فعالیت 12 هزار تعاونی در حوزه مسکن در سراسر کشور خبر داد و افزود: دو میلیون و 600 هزار واحد مسکونی از سوی تعاونی های مسکن مهر ساخته شده که دو سوم مجموع واحدهای مسکن مهر را شامل می شود.

وی از اتمام یک میلون واحد مسکن مهر در سال جاری خبر داد و بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می رسد.

کلانتری در ادامه سخنانش با بیان افزایش سقف پرداخت وام مسکن مهر تعاونی های مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن از 250 میلیون ریال به 300 میلیون ریال، گفت: این مبلغ متناسب با اولویت بندی و پیشرفت کاری به تعاونی ها پرداخت می شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: اگر در جایی افزایش سقف وام تعاونی های مسکن مهر پرداخت نشده، تعاونی ها می توانند به اداره راه و شهرسازی و بانک مسکن مراجعه کرده و پیگیری لازم را انجام دهند.

وی افزود: طرح های مسکن مهر طبق پیش بینی ها به موقع انجام نشده و در دولت یازدهم نیز، سعی شده مشکلات این طرح شناسایی و تا حد امکان رفع شود.

کلانتری اظهار کرد: برخی از واحدهای مسکن مهر تعاونی ها متقاضی ندارد که طی هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی در حال تعیین تکلیف برای آنها هستیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشکلات تعاونی های مسکن مهر در کشور را از استانی به استان دیگر متفاوت دانست و افزود: باید تلاش کرد و مشکلات به طور دقیق سنجیده شده و به سرعت در حوزه تعاونی ها مشکلات پیگیری و برطرف شود.

وی در خصوص مشکل زیرساخت ها در واحدهای ساخته شده یا در حال ساخت از سوی تعاونی های مسکن مهر گفت: تعاونی ها تلاش می کنند حداکثر امکانات رفاهی را به واحدهای در حال ساخت برسانند ولی تامین زیرساخت، تعهدی است که دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در آن دخیل است و مسئولان شهری باید در این زمینه پیگیری لازم را کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان