اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042766885372

با هدف ساماندهی انجام گرفت

رونمایی بانک ملی از سامانه املاک تملیکی

کد: 1395042766885372

https://goo.gl/JbSekJ

، تهران , (اخبار رسمی): با هدف ساماندهی ، مدیریت بهینه و شفاف‌سازی عملکرد بانک در زمینه املاک تملیکی، سامانه الکترونیکی املاک تملیکی بانک ملی ایران (سات) رونمایی شد .

ساختمان بانک ملی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک ملی،  آئین رونمایی و همایش آموزشی سامانه املاک تملیکی با حضور برات کریمی عضو هیأت مدیره و محمود شایان معاونت امور پشتیانی و تعدادی از مدیران امور ، روسای ادارات مرکزی و مسئولان ادارات امور شعب در محل اداره کل آموزش برگزار شد.

برات کریمی عضو هیأت مدیره در این مراسم اظهار داشت : بانک ملی ایران یک بنگاه اقتصادی مهم در سطح کشور و منطقه است که مدیریت بهینه آن در حوزه‌های مختلف نیازمند تلاش فراوان مدیران و کارکنان مجموعه می‌باشد، که الحمداله افراد بزرگی در سطح بانک داریم که توسط آنها می‌توانیم موفقیت‌های بیشتری به دست آوریم.

وی در ادامه با ذکر اینکه هزینه‌ها چالش‌ بزرگی برای موسسات مالی و اعتباری هستند گفت: یک بنگاه مالی و اعتباری باید درآمد زا بوده و به دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها باشد. باید به سمتی برویم که هزینه‌های اصلی بانک را شناسایی کنیم. یکی از این هزینه‌ها در حوزه ساختمان و املاک تملیکی است که ضروری است کاهش یابد لذا ایجاد سامانه‌ای که بتواند آمار صحیح و دقیقی به مدیران برای ساماندهی و برنامه‌ریزی بهتر بدهد، لازم و ضروری بود.

عضو هیأت مدیره در پایان ضمن تاکید بر اینکه باید به واحدهای تولیدی و اقتصادی کمک کرد گفت: بانک ملی ایران به دنبال آن است تا با فروش ، مشارکت و انعقاد عقد اجاره به شرط تملیک به واحدهای اقتصادی کمک نماید تا بتوانند با اشتغال‌زایی به رونق اقتصادی و رضایتمندی هموطنان کمک کنند .

در ادامه محمود شایان معاونت امور پشتیبانی بانک با اشاره به قدمت 88 ساله بانک ملی ایران و حضور نقش‌آفرین در اقتصاد کشور گفت: برای پرهیز از خام فروشی املاک تملیکی و جلوگیری از کاهش ارزش دارایی های بانک، نیازمند سامانه‌ای بودیم که بتوانیم این فرایند را مدیریت و ساماندهی کنیم. ایجاد ارزش افزوده در املاک تملیکی یکی از راهکارهای بهبود وضعیت ترازنامه و در نهایت ارائه تسهیلات و رفع موانع تولید است.

معاونت امور پشتیبانی بانک با بیان اینکه عدم وصول تسهیلات طی یک فرایند باعث بالا رفتن املاک تملیکی می شود و از طرف دیگر بانک مکلف است این املاک مازاد را به فروش برساند گفت: یکی از راه های رونق بخشیدن به اقتصاد، اشتغال‌زایی و خارج شدن از رکود ، ساماندهی املاک و از جمله انعقاد عقد اجاره به شرط تملیک 2 یا 5 ساله است که می‌توانیم املاک را به چرخه فعالیت موثر و مفید برگردانیم.

بر اساس این گزارش در ابتدای این همایش شهریار سعادت رئیس اداره کل مهندسی و املاک پیشینه و ضرورت ایجاد این سامانه را برای حضار تشریح کرد .

قابل ذکر است که پس از رونمایی از سامانه مذکور ، این همایش فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک ملی

اولین مدیر عامل بانک ملی دکتر کورت لنیدن بلات و معاون او فوگل به همراه 70 کارشناس از کشور آلمان به ایران آمدند. سرمایه اولیه بانک 20 میلیون ریال بود که فقط 8 میلیون آن پرداخت شد و در سال 1314 سرمایه بانک به 300 میلیون ریال و در سال 1331 به دومیلیارد ریال افزایش یافت که تمام آن پرداخت شده است . این سرمایه در حال حاضر با افزایشی که در سال 91 داشت حدود 100 هزار میلیارد ریال می باشد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه