کد: 1395050772495700

دستگیری دو شکارچی متخلف

کد: 1395050772495700

https://goo.gl/vKKY1S

، تهران , (اخبار رسمی): دو شکارچی غیر مجاز در منطقه حفاظت شده البرزمرکزی دستگیر واز منزل این افراد آثار جرم شکار میش ، 10 راس کل و بز وحشی و به همراه ادوات جرم شامل فشنگ و تعدادی اسلحه کشف و ضبط شد.

دستگیری دو شکارچی متخلف

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در یک عملیات پیچیده و کار اطلاعاتی با همکاری مراجع قضایی ،نیروی انتظامی و محیط زیست استان تهران  دو نفر شکارچی غیر مجاز در منطقه حفاظت شده البرزمرکزی که ساکن شمشک بودند دستگیر واز منزل این افراد آثار جرم شکار میش ، 10 راس کل و بز وحشی و به همراه ادوات جرم شامل فشنگ و تعدادی اسلحه کشف و ضبط شد. 
حسین محمدی مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز با بیان اینکه پرونده به نیابت از دادسرای کرج برای رسیدگی به مراجع قضایی رودبار قصران  تحویل شد، گفت : جزئیات این تخلفات گسترده که از سال های گذشته وجود داشته در گزارشهای بعدی منتشر خواهد شد. 
حسین محمدی افزود: پیش از این یک گروه شکارچی در ارتفاعات بین طالقان و ساوجبلاغ توسط محیطبانان دستگیر و متاسفانه اقدام به شکار غیر مجاز 4 راس کل وبز وحشی نموده بودندکه پرونده این افراد نیز در مراجع قضایی شهرستان ساوجبلاغ در حال بررسی  است.
 وی افزود:  حفاظت ااززیستگاههای حیات وحش ،  سرمایه های ملی و نسل آینده از اولویت های کاری محیط زیست استان است  که در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

منتشر شده در سرویس:

محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.