اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051375995371

عباس کمرئی اعلام کرد

بررسی صورت مالی بانک هاتوسط سازمان حسابرسی

کد: 1395051375995371

https://goo.gl/kt95xH

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی و سازمان حسابرسی بر سر صورت های مالی بانک ها و چگونگی بررسی آنها توافق کردند.

عباس کمره ای

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عباس کمریی- مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی از توافق این بانک با وزارت اموراقتصادی و دارایی و سازمان حسابرسی برای رسیدگی به صورت های مالی و چگونگی ارایه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی و ابلاغ اجرای مفاد آن به بانک های عامل خبر داد.

کمریی گفت: براساس این توافق نامه، همه موسسه های اعتباری موظفند صورت های مالی ابلاغی موضوع بخشنامه 25 بهمن سال 1394 بانک مرکزی را حداکثر تا تاریخ 30 مردادماه امسال، همراه با رسیدگی و اظهار نظر حسابرس در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

وی افزود: براساس این توافق نامه، ضرورت دارد حسابرس مستقل و بازرس قانونی مربوطه، صورت های مالی موسسه اعتباری تحت حسابرسی خود را طبق استانداردهای حسابرسی ایران که از سوی سازمان حسابرسی تعیین شده و نیز برمبنای الزامات بانک مرکزی، مورد رسیدگی و اظهار نظر قرار دهد.

وی تاکید کرد که این صورت های مالی در مجامع عمومی موسسه های اعتباری، مبنای تصمیم گیری قرار دارد.

بر اساس این گزارش بانک مرکزی، این توافق نامه را به مدیران عامل بانکهای مربوطه ابلاغ و تاکید کرده که تا پایان وقت اداری شنبه 16مردادماه فرصت دارند نسبت به ارائه برنامه جدید برگزاری مجمع عمومی به بانک مرکزی براساس صورت های مالی حسابرسی شده در این توافق، اقدام کنند.

همچنین این ابلاغیه به بانک های صادرات، ملت، تجارت، سینا، رفاه کارگران، کشاورزی، پست بانک، صنعت و معدن، ملی، سپه، مسکن، توسعه تعاون و توسعه صادرات ارسال شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک مرکزی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 18 مرداد ماه 1339 تأسیس گردید. برخی از وظایف بانک مرکزی عبارتند از حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌های فلزی رایج کشور، تنظیم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ریالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رایج کشور، تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه