اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051778225699

نوبخت درنامه ای به وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

برابری امتیازهای فرزندان شهدا و جانبازان

کد: 1395051778225699

http://goo.gl/OHbe6g

، تهران , (اخبار رسمی): با دستور معاون رئیس جمهور ،فرزندان شهدا از امتیازهای برابر با جانبازان 50 درصد و بالاتر برخوردار شدند.

برابری امتیازهای فرزندان شهدا و جانبازان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ،حمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی رئیس جمهوری  در نامه‌ای به فانی وزیر آموزش و پرورش این موضوع را مورد تاکید قرار داد. به موجب بند (الف) ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه، فرزندان شهدا از تمامی امتیازها و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای جانبازان 50 درصد و بالاتر (به استثناء تسهیلات خودرو، حق پرستار و کاهش ساعت کاری) برخوردارند.

بر این اساس رییس سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش اعلام کرد، از آنجا که فوق‌العاده موضوع ماده (51) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از ابتدای سال جاری برای افراد مصرح در قانون اجرا شده، اما به فرزندان معزز شهدای شاغل در وزارت آموزش و پرورش تسری نیافته است، باید به استناد ماده (235) قانون برنامه پنجم توسعه که در بیست‌وچهارم اسفند سال 1394 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، موضوع این ماده برای فرزندان شهدا که در آن وزارتخانه شاغل هستند، نیز از ابتدای  سال جاری برقرار شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه