اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879195700

از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت

پلمب یک کارواش در غرب تهران

کد: 1395051879195700

http://goo.gl/TMTxMF

، تهران , (اخبار رسمی): یک کارواش متخلف در غرب شهر تهران به علت عدم تصفیه فاضلاب تولیدی و رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی پلمب شد.

پلمب یک کارواش در غرب تهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  سازمان حفاظت محیط زیست، محمد حسین بازگیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران، با اعلام این خبر گفت: کارواش متخلف در غرب شهر تهران به علت نداشتن سیستم تصفیه فاضلاب تولیدی و رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی ، در ادامه برخورد با واحدهای آلاینده منابع آبی شهر تهران پلمب شد. 
وی افزود: این اقدام در راستای اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی ومصوبات شورای عالی امنیت ملی در خصوص حفاظت از منابع سطحی و زیر زمینی آب شرب استان تهران و پایش های زیست‌محیطی در بررسی‌های لازم صورت گرفته است.
به گفته بر اساس قانون هر واحدی که از آب استفاده می‌کند باید برای فاضلاب آن هم مدیریتی اعمال کند و آب آلوده فاضلاب را رها نکند خصوصا در واحدهایی که فعالیت صنعتی و خدماتی انجام می‌دهند کارواش‌ها هم یا باید به سیستم شهری متصل باشند یا تصفیه خانه داشته باشند اگر غیر از این باشد برابر قانون با آنها برخورد می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست