اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879884750

به منظور بررسی موضوعات قابل طرح

کمیسیون ماده پنج شهر زاهدان تشکیل شد

کد: 1395051879884750

http://goo.gl/CU2wU4

، تهران , (اخبار رسمی): کمسیون ماده پنج شهر زاهدان به منظور بررسی موضوعات قابل طرح در کمسیون که عمدتاً شامل درخواست‌های مبنی بر اضافه تراکم و تغییر کاربری است تشکیل شد.

کمیسیون ماده پنج شهر زاهدان تشکیل شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  وزارت راه و شهرسازی، بعد ازظهر روز یکشنبه مورخه 95/5/17 جلسه کمیسیون ماده پنج شهر زاهدان با حضور کلیه اعضاء به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در محل دفتر جلسات ایشان تشکیل شد.

در این جلسه مسعود مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک دهه کرامت و روز خبرنگار موارد رسیده به دبیرخانه این اداره کل را  به سمع و نظر اعضاء رسانده و نظرات اعضاء و کمسیون را خواستار شد.

 در این نشست به 13 بند از دستور کار کمسیون ماده پنج شهر زاهدان که کمیته فنی نظرات و پیشنهادات خود را مرقوم نموده بودند بعد از بحث و تبادل نظر رسیدگی شد.

باقر کرد معاون عمرانی استانداری، گفت: در استان سیستان و بلوچستان 36 شهرستان وجود دارد که چالش‌ها و مشکلات آنها از حیث سیما و منظر شهر بطور هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه طرح تفصیلی جامع شهر زاهدان در حال اجرایی شدن است، گفت: در این کمیسیونها مباحثی چون بافت سنتی، بازسازی و نوسازی بخشهایی از زاهدان مورد ارزیابی کارشناسان مربوطه قرار گرفته و تصمیماتی برای رفع چالش‌های فوق اتخاذ شده است.

وی افزود: تغییرکاربری برخی اماکن شهر زاهدان، ایجاد پارکینگها در محلهای مورد نظر و ساخت و سازهای شهری و مشکلات شهری با حضور شهرداریها، میراث فرهنگی، شورای شهر، مسکن و شهرسازی و استانداری در این جلسات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

باقر کرد تصریح کرد: یکی از مهمترین معضلات شهر زاهدان حاشیه نشینی است و باید با تغییر چهره این مناطق معضلات اجتماعی آن را کاهش دهیم و این مناطق از شرایط  استاندارد  فاصله دارد.

وی محدوده مطالعاتی مورد بررسی در طرح تفصیلی شهر زاهدان را حدود 120 هکتار اعلام کرد و افزود: از این 120 هکتار حدود 28 درصد آن مسکونی است و باید مراقب باشیم به بناهای تاریخی آسیبی نرسد.

از دیگر چالش‌ها جهت اجرایی شدن کامل طرح تفضیلی جامع شهر زاهدان همکاری و همسوئی مردم در اجرا و احترام به قانون و فرهنگ سازی در این زمینه جهت شهری آرام و آباد و راهنمایی و اطلاع رسانی بموقع دستگاه‌های مرتبط به مردم برای بالا بردن آگاهی از چشم انداز و آینده نگری مسئولین و... است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان