اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052484475791

تکذیب درمان با تجهیزات پزشکی تقلبی

کد: 1395052484475791

http://goo.gl/L4Zn59

، (اخبار رسمی): درمان با تجهیزات پزشکی تقلبی در بیمارستان‌های خصوصی تکذیب شد.

تکذیب درمان با تجهیزات پزشکی تقلبی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو؛ محمود بیگلر،مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بااعلام این خبر گفت: با توجه به آغاز طرح تحول نظام سلامت کشور در سال 93، اداره کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، در گام نخست برای شفاف سازی و جلوگیری از اجحاف در حق بیماران مبادرت به ایجاد سامانه قیمت‌گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی کرد که بهره‌برداری از این سامانه ابتدا توسط مراکز آموزشی و درمانی سطح کشور آغاز شده و از شهریور سال 94 مطابق ضوابط ابلاغی، اطلاعات این سامانه از طریق سایتwww.Imed.ir در اختیار عموم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین تمامی مراکز درمانی کشور اعم از خصوصی، تامین اجتماعی، خیریه و غیره صرفا ملزم به تهیه تجهیزات و ملزومات مورد نیاز خود از شرکت‌های معرفی شده در این سامانه شدند.

مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: در این راستا در 21 گروه کالایی ارتوپدی، قلب، مغز و اعصاب، گوارش، مصرفی عمومی، بیهوشی و تنفسی و... بالغ بر 17هزار ردیف کالا از چند صد شرکت معتبر با ذکر قیمت دقیق، برند و سایر اطلاعات فراهم شده است.

 بیگلر در پایان گفت: همچنین از سویی مطابق ضوابط و مقررات جاری بازرسی‌ها از مراکز درمانی سطح کشور به صورت مرتب و مداوم صورت پذیرفته و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفین برابر مقررات برخورد می‌شود. پرونده‌های مفتوحه در دادسرای جرایم پزشکی و تعزیرات حکومتی گواه این مدعا است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]