کد: 1395052586015689

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اول شهریور برگزار می شود

فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی

کد: 1395052586015689

http://goo.gl/7Hp6Rr

، تهران , (اخبار رسمی): فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، دوشنبه اول شهریورماه 95 توسط فن بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، دوشنبه اول شهریورماه 95 مقارن با روز پزشک و بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا ، توسط فن بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود.
در فرآیند اجرایی این رویداد که از فروردین‌ماه سال جاری آغاز شد، بیش از 100 نوآوری به دبیرخانه فستیوال ارائه شد و پس از ارزیابی‌ها بیش از 50 نوآوری حائز شرایط شده‌اند که 7 نوآوری منتخب در روز فستیوال به‌صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران  و تولیدکنندگان حوزه تجهیزات پزشکی ارائه می‌شود.
تاکنون سه فستیوال نوآوری برگزارشده است که دو فستیوال اول نقش ترویجی داشته و به‌صورت عمومی برگزارشده‌اند. فستیوال سوم در دی‌ماه 1394 در حوزه تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی و با حضور نمایندگان بیش از 55 شرکت صنعتی این حوزه برگزار شد که ازجمله نتایج آن حصول 4 توافق برای خرید/ سرمایه‌گذاری در اختراعات است. 
پس از انجام دو معامله در سال اول شروع به فعالیت بازار، با مجموع تلاش‌های صورت پذیرفته توسط مرکز فن بازار ملی ایران، قرارداد سرمایه‌گذاری سه اختراع دیگر به ارزش مجموع 35 میلیارد ریال در این بازار نهایی شده است.
در فستیوال‌های بازار دارایی فکری که با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در یک حوزه تخصصی -کاربردی برگزار می‌شود، نوآوری‌های آن حوزه تخصصی که حائز شرایط می‌شوند پس از طی فرآیند ارزیابی و انتخاب، در روز برگزاری فستیوال به‌صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان معرفی‌شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رودررو فراهم می‌شود.
در صورت حصول توافق و انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای تکمیل مستندات اختراعات و نیز خرید اختراعات توسط صنعتگران و سرمایه‌گذاران در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش