کد: 1395052788455689

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی رئیس جمهوری خبر داد

سند توسعه دریایی کشور در انتظار ابلاغ

کد: 1395052788455689

http://goo.gl/w5j4yh

، تهران , (اخبار رسمی): برنامه 10 ساله کلان برای توسعه دریایی کشور در قالب یک سند جامع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شد و اکنون در انتظار ابلاغ از سوی رییس جمهوری است.

سند توسعه دریایی کشور در انتظار ابلاغ

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی، محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی با اشاره به اهمیت تدوین سند توسعه دریایی در کشور گفت: دریا ظرفیت بزرگی است و با توجه به اینکه ایران ظرفیت های ملی دریایی دارد باید با توسعه فناوری های دریایی اعم از حمل و نقل دریایی، اکتشافات، تولید مواد غذایی، صادرات و غیره از این ثروت عظیم ملی استفاده کنیم از این رو تهیه و تدوین گزارش ملی محیط‌ زیست دریایی و سپس تبدیل آن به سند توسعه دریایی منجر به تدوین سند بسیار مهم و راهبردی برای برنامه‌های توسعه پایدار کشور در دستور کار قرار گرفت. 

سیف در ادامه گفت: برای تهیه این سند جلسات متعددی با حضور نمایندگان جهت تبادل نظر و بحث و گفتگو برگزار شد و جامعه دریایی که در اجرای این سند نقش دارند ، در تصویب بندهای مختلف سند و راهبردهای آن حاضر بودند.

دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی بیان کرد: برای تدوین این سند جامع و کامل 18 ارگان دریایی مشارکت داشتند و تمام نیازهای این حوزه را به صورت کامل بررسی کرده اند که امیدوار هستیم با اجرای این سند، شاهد توسعه فناوری های دریایی در کشور باشیم.

سند جامع توسعه دریایی کشور، صرفا توسعه فناوری نیست

سیف با بیان جزییات بیشتر از سند جامع توسعه دریایی کشور، اظهار کرد: این سند صرفا توسعه فناوری نیست بلکه جامع تر و کامل تر است که بخشی از آن در حوزه توسعه فناوری و بخشی در حوزه های اجرایی تعیین شده که امیدوار هستیم با مشارکت همه دستگاه ها و اجزای کامل آن بتوانیم به نتایج خوبی در این حوزه برسیم.

وی بیان کرد: مهم ترین هدف این سند، عمومی سازی استفاده از دریا است، به این معنی که با اقدامات خود دسترسی عموم مردم به دریا را تسهیل کنیم و موانع موجود در این راه را از بین ببریم تا همه مردم بتوانند از دریا استفاده کنند چه از طریق اشتغالزایی چه از طریق توسعه گردشگری.

سیف در پایان با تاکید بر اهمیت اجرایی سازی این سند در کشور افزود: امیدواریم با نگاه ویژه شخص رییس جمهوری،  قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه بخش های مرتبط به همگرایی و مشارکت درست، اجرای آن دست یابیم و با ابلاغ سند  توسعه دریایی کشور پیشرفت و استفاده از نعمت های بیکران دریا را شاهد باشیم. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف