اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060397644750

شورای سازماندهی مبادی زمینی تصویب کرد

مسیرسفر زائران کربلا زیربارترافیک می‌رود

کد: 1395060397644750

http://goo.gl/INMeo1

، تهران , (اخبار رسمی): امیر امینی ازموافقت وزارت راه وشهرسازی باانعقاد قرارداد80میلیاردتومانی برای چهارخطه کردن مسیرصالح‌آبادتامهران ودهلران خبردادوگفت:حدودده تادوازده کیلومتر از این مسیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مسیرسفرزائران کربلازیربارترافیک می‌رود

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  وزارت راه و شهرسازی، امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورای سازماندهی مبادی زمینی که با دستور ارزیابی ظرفیت‌های مرزی برای سفر زایران ایرانی به کربلا برگزار شده بود، از موافقت وزارت راه و شهرسازی با انعقاد قرارداد 80 میلیارد تومانی برای چهارخطه کردن مسیر صالح‌آباد تا مهران و دهلران خبر داد و گفت: قطعا اتمام و تکمیل این پروژه به اربعین امسال نخواهد رسید اما حدود ده تا دوازده کیلومتر از این مسیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اعلام اینکه پیمانکار این پروژه هم در مناقصه مشخص شده است هدف اصلی را مسیر صالح‌آباد به مهران دانست و توضیح داد از آنجا که همه زایران اباعبدالله حسین﴿ع﴾ از ایلام به سمت مهران نمی‌روند و یک بخشی هم از خوزستان به این سمت می‌روند این طرح به صورت عمومی‌تر مطرح شده است اما ابتدا باید مسیر صالح‌آباد به سمت مهران در اولویت قرار گیرد.

امینی با توضیح اینکه سازمان راهداری تنها وظیفه نگهداری راه‌ها را دارد، خبر داد: با این حال ریاست محترم سازمان در اقدامی گره‌گشا و مفید مسوولیت بهسازی مسیر ایلام تا صالح‌آباد را برعهده گرفته‌اند که در بهبود وضع فعلی کمک شایانی می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته مجموعه راه‌های جایگزین را اصلاح و بهسازی کرده‌ایم که تنها به هدایت ترافیک زایران ایرانی کمک می‌کند اما جایگزین چهارخطه نمی‌تواند باشد و بر همین اساس امسال و با نزدیک شدن به ایام سفر زایران، قرارداد این پروژه را نهایی کردیم.

‌ به گزارش پایگاه خبری پیش‌تر استاندار ایلام گفته بود مهمترین مزیت استفاده از مرز دهلران کاهش 100 کیلومتری مسیری که از خوزستان روانه ایلام می‌شود است؛ علاوه بر اینکه از مزیت‌های استفاده از مرز دهلران کاهش تلفات، تصادفات و کاهش قابل توجه مصرف سوخت خودروها خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان