اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060397905577

تولید صنعتی نانو پلاکت‌ های گرافیتی

کد: 1395060397905577

http://goo.gl/LiMQGr

، تهران , (اخبار رسمی): یک شرکت کانادایی فعال در حوزه تولید گرافیت موفق به تولید نانوپلاکت‌های گرافیتی شده‌است. این ماده قابلیت استفاده در حوزه‌هایی مشابه گرافن را داراست.

تولید صنعتی نانوپلاکت‌های گرافیتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از   ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تروی گرنت، مدیرعامل شرکت الکورا ادونسد متریالز (Elcora Advanced Materials)، اعلام کرد که شرکت گرافن (Graphene Corp) از زیرمجموعه‌های الکورا، موفق به تولید نانوپلاکت‌های گرافیتی شده‌است.

این شرکت کانادایی نانوپلاکت‌های گرافیتی خود را به ابعاد 100 نانومتر تا 5 میکرو تولید کرده است که می‌تواند کاربردهای مشابه با گرافن داشته باشد، به طوری که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان پرکننده در لاستیک و پلاستیک استفاده کرد و در نهایت استحکام و رسانایی محصولات را افزایش داد. همچنین می‌توان ضریب انتقال حرارت را در برخی کامپوزیت‌ها توسط این نانوپلاکت‌های گرافیتی افزایش داد.
این نانوپلاکت‌های گرافیتی در واقع محصول جانبی خط تولید گرافن این شرکت هستند؛ ماده‌ای که در حال حاضر با قیمت یک تا 50 دلار در هر گرم (بسته به کیفیت آن) به فروش می‌رسد. تولید نانوپلاکت‌ها در این شرکت قابلیت تولید انبوه دارد.
تروی گرنت می‌گوید: «این کار یک گام رو به جلو در مسیر اهداف الکورا است. ما به دنبال تولید محصولات گرافیتی با ارزش افزوده بیشتر هستیم تا از آن در بازارهای مشابه گرافن استفاده کنیم.»
الکورا در سال 2011 تأسیس شد تا در حوزه تولید گرافیت فعالیت کند و سپس شرکت گرافن را تأسیس کرد تا با کار روی گرافیت، گرافن تولید کند. در نهایت این شرکت موفق به تولید گرافن و گرافیت با کیفیت بالا شد. الکورا یک قرارداد همکاری با معادن راگدارا و سریلانکا منعقد کرده تا گرافیت استخراج شده را از آن‌ها خریداری کند. این شرکت روی توسعه فرآیندهای ارزان قیمت برای تولید گرافیت و گرافن با کیفیت بالا کار می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش