اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060499075793

با حضور معاون رئیس جمهوری انجام شد

رونمایی از المان لالجین

کد: 1395060499075793

http://goo.gl/QP6k0s

، تهران , (اخبار رسمی): المان لالجین شهر جهانی سفال با حضور معاون رئیس جمهور رونمایی شد

رونمایی از المان لالجین

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در مراسمی با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، غدا هیجاوی رئیس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و استاندار همدان، المان لالجین شهر جهانی سفال در میدان شهرداری لالجین رونمایی شد.

در این مراسم که امام جمعه لالجین، فرمانداری این شهر و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استان همدان نیز حضور داشتند، المان شهر جهانی سفال در میدان شهرداری لالجین واقع در ابتدای بلوار آیت الله العظمی خامنه ای، توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور رونمایی شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از انتخاب لالجین به عنوان شهر جهانی سفال، این اتفاق مبارک را به همه هنرمندان، هنردوستان و مردم استان همدان در شهر لالجین تبریک گفت.

سلطانی فر در این مراسم گفت: امیدوارم این انتخاب، باعث رشد و توسعه و آبادانی هرچه بیشتر استان همدان و شهر لالجین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]