اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060599384750

وزیر راه و شهرسازی:

پرداخت حقوق نجومی در وزارت‌ راه نداشتیم

کد: 1395060599384750

http://goo.gl/2mquwI

، تهران , (اخبار رسمی): آخوندی بااشاره به اینکه پیمانکاران وابسته به وزارت راه وشهرسازی هسته اصلی توسعه پروژه‌های داخلی هستندگفت: تابه حال هیچ دریافت کننده حقوق نجومی درمجموعه مادیده نشده زیرانظارت های درستی صورت می پذیرد.

پرداخت حقوق نجومی در وزارت‌راه نداشتیم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما با موضوع ارزیابی اقدامات یکسال گذشته وزارت راه و شهرسازی گفت: پیمانکاران شاغل در پروژه های کشور که عمدتا ایرانی و فقط 5 درصد ازْآنها خارجی هستند مهمترین و پرقدرت ترین بازوی وزارت راه و شهر سازی هستند.

او گفت: با اهتمام پیمانکاران خدوم  و وظیفه شناس سال قبل موفق به کارکرد 7 هزار میلیارد در وزارت راه شدیم که از ‌آن مبلغ 2 هزار و 300 میلیارد تومان توسط بودجه کشور 2 هزار و 400 میلیارد تومان از اسناد خزانه و 3 هزار میلیارد تومان از انتشار اوراق مشارکت حاصل شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: البته حجم کار انجام شده بیش از این مبالغ بوده است.

ْآخوندی با بیان اینکه روزانه حدود هزار و 50 پرواز در آسمان کشور انجام می گیرد و کنترل این پروازها کار بسیار سختی است گفت:‌ طبق قوانین کار جهت ارتقا سطح خدمات جانبی همکارانم در وزارت راه و شاخه های زیر مجموعه آن تلاش شده که قدردان زحمات آنها باشیم.

او افزود: تا به حال هیچ دریافت کننده حقوق نجومی ای در مجموعه ما دیده نشده زیرا نظارت های درستی صورت می پذیرد.

وزیر راه و شهر سازی  دو عامل موثر در کاهش فساد در کشور را ایجاد رقابت و انتشار شفاف و دقیق اطلاعات بیان کرد .

آخوندی ادامه داد: آغاز استثنائات شروع کننده واژه فساد است که در مقابل آن هر قدر رقابت شفاف تر و اطلاع رسانی دقیق تری صورت پذیرد و ممیزی ها حذف شود به کاهش فساد کمک خواهد کرد.

او تصریح کرد: فساد را با کنترل اداری نمی توان مهار کرد زیرا هر جا کنترل اداری انجام شود یقین بدانید که در پس آن فساد دیگری گنجانده شده است.

وزیر راه و شهر سازی در بیان اقدامات شفاف سازانه در وزارت راه و شهرسازی به راه اندازی و توسعه سامانه های 141 جهت بازدید از وضعیت جاده ها و سامانه مسکن به منظور شفاف سازی اعداد و ارقام معاملات ملک و مسکن در کشور اشاره کرد.

آخوندی میزان معاملات پنج ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته را  همراه با 24 درصد رشد بیان کرد.

او همچنین از رشد 89 درصدی تسهیلات بانک مسکن و در مجموع رشد 10 درصدی شاخص کل مسکن در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

وزیر راه و شهر سازی گفت: به منظور افزایش قدرت خرید مردم تسهیلات مسکن 20 میلیون تومانی را به 160 میلیون تومان ارتقا دادیم و این تسهیلات ابتدا به خانه اولی ها و بعد به بافت های میانی و ناکارآمد شهری تعلق گرفت.

آخوندی حاصل این مشوق مردمی را ثبت نام و اقدام 65 هزار خانواده به ارزش بیش از هزار و 300 میلیارد تومان و به منظور دریافت تسهیلات مسکن بیان کرد.

او ادامه داد:‌ کسانی که برای دریافت این تسهیلات اقدام کرده اند می توانند هر شش ماه یک بار یک برابر پس انداز خود را تسهیلات دریافت کنند.

وزیر راه و شهر سازی افزود: در سطح کلان اقتصادی پس انداز مردم به عنوان منبع مالی کلان برای دولت محسوب می شود.

آخوندی گفت:‌ما بر آنیم که نرخ تمام شده پس انداز برای بانک ها هم ارزان تر شود و درصورت تایید بانک مرکزی این رقم از 11 درصد به 9 درصد برسد .

او با فرض اینکه متوسط قیمت ملک در تهران متری 4 میلیون تومان است افزود: با دریافت تسهیلات 160 میلیون تومانی هر فرد می تواند به راحتی آپارتمانی 70 متری خریداری کند.

وزیر راه و شهر سازی با قبول اینکه مدت بازپرداخت 12 سال برای برخی مشکل است گفت:‌ قصد داریم این زمان را به 15 سال برسانیم البته با تایید نظام بانکی کشور .

آخوندی ادامه داد: طبعا با اضافه شدن زمان بازپرداخت ،‌ مبلغ هر قسط هم کاهش پیدا می کند و به این ترتیب فشار کمتری در جیب مردمی که قصد دریافت تسهیلات دارند احساس می شود.

او در مورد وضعیت مسکن مهر هم افزود:‌ تاکنون 710 هزار واحد از تعداد یک میلیون واحدی که در تعهد وزارت راه و شهر سازی بوده است تحویل گردیده و حدود 230 هزار واحد دیگر در مرحله پایان است.

وزیر راه و شهر سازی پیشرفت واحدهای باقی مانده را بیش از 80 درصد اعلام کردو گفت: از نظر ما بخش اعظم کار انجام شده و فقط خدمات شهری همچون مدرسه، کلانتری، مسجد و مرکز بهداشت باقی مانده است.

آخوندی ادامه داد: در زمینه تامین خدمات شهری تا کنون حدود 20 مدرسه ، 36 کلانتری،‌ 251 مسجد و 33 مرکز بهداشت تحویل داده شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان