اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607101760009

سازمان غذا و دارو اعلام کرد

سبزیجات منجمد مشمول اخذ پروانه های بهداشتی

کد: 13950607101760009

http://goo.gl/l4chuU

، (اخبار رسمی): تمام سبزیجات منجمد مشمول اخذ پروانه های بهداشتی بوده که با نظارت و کنترل معاونت های غذا و دارو و مسئولین فنی، تولید و عرضه شده و جهت حفظ ارزش تغذیه ای و کیفیت محصول، بصورت IQF منجمد می شوند.

سبزیجات منجمد مشمول اخذ پروانه های بهداشتی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، سید مهدی حسینی اصل، کارشناس نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو در مورد سبزیجات و نحوه بسته بندی ان ها توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: سبزیجات یکی از سالم ترین و مفیدترین مواد غذایی هستند  که سرشار از ویتامین، مواد معدنی و سایر مواد مغذی می باشند که برای عملکرد مناسب  و سیتم ایمنی بدن ضروری هستند.

حسینی ادامه داد: افراد هر چقدر سبزیجات بیشتری مصرف کنند، احتمال ابتلای آن ها به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و برخی انواع سرطان کاهش می یابد.

کارشناس نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سبزیجات یکی از فسادپذیرترین محصولات کشاورزی هستند که ممکن است این محصول در مزرعه با جریان فاضلاب ها و غیزه آغشته شود لذا به سادگی میتواند انگل پذیر باشند.

حسینی اصل گفت: تمامی گیاهان خوراکی پس از جدا شدن از گیاه مادر چنانچه در نگهداری آن ها موازین و اصول نگهداری صحیح رعایت نشود، پوسیده شده و لذا قابلیت مصرف خود را از دست می دهند و مهم ترین عامل فساد فوری سبزیجات، فعالیت میکروارگانیسم هاست.

وی خاطر نشان کرد: جهت جلوگیری از آثار نامطلوب فعالیت میکروارگانیسم ها  سبزیجات بایستی پاکسازی، ضدعفونی و به دقت شستشو شوند که این کار در کارخانجات فرآوری و بسته بندی سبزیجات با حضور مسئولین فنی واجد شرایط و تحت نظارت معاونت های غذا و دارو صورت گرفته که پروانه بهداشتی تأسیس،بهره برداری، مسئول فنی  و ساخت  برای تولید و عرضه پس از آزمایش ها و کنترل های لازم صادر می شود.

کارشناس نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو در ادامه بیان داشت: تمامی سبزیجات منجمد مشمول اخذ پروانه های فوق الذکر بوده که با نظارت و کنترل معاونت های غذا و دارو و مسئولین فنی، تولید و عرضه شده و جهت حفظ ارزش تغذیه ای و کیفیت محصول، بصورت IQF منجمد می شوند.

حسینی اصل در پایان  توصیه کرد: از سبزیجات فرآوری شده ( سبزیجات منجمد، کنسرو شده و ...) که فاقد مشخصات تولید کننده، مجوز های بهداشتی و آرم سازمان غذا و دارو می باشند خودداری نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان