اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950608103804750

رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران مطرح کرد

نوسازی بافت‌های فرسوده با بازگشایی معابر

کد: 13950608103804750

http://goo.gl/fwmAai

، تهران , (اخبار رسمی): سرخو گفت: راه نوسازی بافت‌های فرسوده این نیست که بخشی از املاک تملک و تخریب شوند و قسمت عمده‌ای باقی بمانند، بلکه بازگشایی معابر و ایجاد امکانات است که رغبت مردم به نوسازی بافت‌ها را فراهم می‌سازد.

نوسازی بافت‌های فرسوده با بازگشایی معابر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی محسن سرخو با اشاره به بازدید خود از بافت فرسوده منطقه 15، گفت: با توجه به خطر زلزله باید هر چه سریعتر نسبت به استحکام بخشی سازه های این بافت‌ها اقدام کرد چرا که بافت های فرسوده، نفوذ ناپذیر و ریز دانه امداد رسانی را مختل می‌کند.

رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر صد هزار واحد مسکن مهر ساخته شده که بدون متقاضی است حال اگر این بودجه به سمت بافت فرسوده می‌آمد این معضل حل می شد. مشکلاتی که ما امروز مشاهده کردیم سراسر تلخی بود.

سرخو در ادامه گفت: نوسازی این بافت ها با تملک و تخریب چند واحد حل نمی شود چرا که آسیبهای اجتماعی مضاعفی به بار می آورد و باعث تشکیل بافت های نامتجانس می شود که نه از نظر بهداشت و نه از نظر تامین امنیت در وضع مناسبی به سر نمی برند. در حالی که شهرداری می تواند با بازگشایی معابر و ایجاد امکانات و نیز با احداث اماکن عمومی و امدادی نظیر بوستان ها و ساختمانهای آتش نشانی رغبت مردم برای نوسازی بافت ها را فراهم آورد.

سرخو در ادامه با اشاره به ایجاد مراکز تجاری در این منطقه، خاطر نشان ساخت: مراکز تجاری باید پیوست ترافیکی داشته باشند و با معابر همجوار خود همگون باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان