کد: 13950608105334750

معصوم اعلام کرد

هشدار مجدد به شهرداری برای تخلفات شهرفروشی

کد: 13950608105334750

http://goo.gl/ZIoS5t

، تهران ، (اخبار رسمی): مشاورونماینده تام‌الاختیار وزیرراه و شهرسازی در شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال با اعلام هشدارمجددبه شهرداری برای تخلفات شهرفروشی گسترده درتهران،جزئیات فروش پارک جردن وسعادت آبادبه برج‌سازهاراتشریح کرد.

هشدار مجدد به شهرداری برای تخلفات شهرفروشی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، حسین معصوم مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت المال در خصوص تخلفات شهرداری تهران گفت: درباره مباحث شهرسازی و عملکرد و اتفاقات ناخوشایندی که در شهرداری‌ها برای اداره امور شهر می‌افتد، به کرات نگرانی‌ خود  را اعلام کردیم.

مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال ادامه داد: ارکان وزارت راه و شهرسازی از وزیر گرفته تا معاون معماری و شهرسازی و اعضای شورای عالی معماری و حوزه حفظ حقوق بیت‌المال تاکنون چندین بار درباره عملکرد شهرداری هشدار و تذکر داده‌اند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخلفات جدید شهرداری مبنی بر فروش پارک‌های شهر تهران، گفت: روند تخریب پارک‌های تهران رو به تشدید است. شهرداری تهران اخیرا یکی از پارک‌های منطقه جردن را به برج‌سازان فروخته است. در منطقه سعادت‌آباد هم دیده شده دور بخشی از پارک‌ها دیوارکشی شده و ساخت و ساز در آن منطقه در حال انجام است.

معصوم ادامه داد: تعدادی از  پارک‌های تهران به دو نیم، تقسیم شده‌اند که نیمی از آن به بسازوبفروش‌ها فروخته شده و ساخت و ساز در حال انجام است.

وی تاکید کرد: این اقدامات شهرداری بسیار نگران کننده است و نگران کننده‌تر از آن، این است که مسئولان در شهر تردد می‌کنند و شاهد این اقدامات هستند اما برخوردی صورت نمی‌گیرد.

معصوم با بیان اینکه درباره اقدامات غیرقانونی شهرداری تهران باید اقدام عاجل انجام شود به ایلنا گفت: این عملکرد غیرقانونی شهرداری تهران غیرقابل‌جبران خواهد بود و با این اقدامات، محیط‌زیست مردم تهران را تخریب می‌کنند.

وی تاکید کرد: این اقدامات غیر قانونی در سایه توافقات انجام می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال با بیان اینکه با علنی شدن تخلفات شهرداری باید برخورد با این مجموعه جدی باشد، ادامه داد: نباید هیچ شخص قدرتمندی خودش را در حاشیه امن احساس کند. تا زمانی که این حاشیه امنیت برای افراد وجود داشته باشد، به طور طبیعی اقدامات ما در مقابل این عملکرد غیر قانونی موثر نخواهد بود.      

معصوم با بیان اینکه نگاه ما کاملا فنی است و وزارت راه و شهرسازی نگاه سیاسی به این موضوعات ندارد، گفت:  تخلفات گسترده‌ای که در شهرداری انجام شده صرفا در جهت اداره شهر نبوده است. تخلفات شهرداری نه تنها در جهت بهبود کیفیت شهرسازی و زندگی مردم نبوده بلکه سطح کیفیت زندگی مردم را به شدت کاهش داده است.

وی افزود: سال‌هاست که شهر تهران گرفتار ترافیک، برج‌سازی‌های بی‌قواره، ساخت و سازهای غیرمجاز، آلودگی هوای تهران و بسیار مشکلات دیگر است و جای تعجب و سوال دارد چطور در برابر چنین تخلفات گسترده‌ای سکوت می‌شود؟ این در حالی است که تخلفات شهرداری کاملا مشهود است./

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.