اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950609106884750

علیزاده عنوان کرد

تکمیل مصلای امام خمینی(ره) تا دو سال دیگر

کد: 13950609106884750

http://goo.gl/3e4tk2

، تهران , (اخبار رسمی): علیزاده مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومیاز افتتاح 40 بیمارستان در استان‌های مختلف کشور با مجموع 5400 تختخواب تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

تکمیل مصلای امام خمینی(ره) تا دو سال دیگر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ،محمد جعفر علیزاده، مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی، با بیان اینکه سیاست وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید معطوف بر اولویت دادن به تکمیل پروژه‌های ناتمام دولت قبل است گفت: این سازمان سال 72 به عنوان یکی از سازمان‌های وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی تشکیل شد و از جمله ساختمان‌های دولتی مهم که این سازمان مجری ساخت آنها بوده می‌توان به ساختمان مجلس شورای اسلامی، سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی (مرکز همایش‌های بین‌المللی) همچنین بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی مهم، ندامتگاه‌ها، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مختلف اشاره کرد که این روند ادامه دارد.

علیزاده افزود: درسال جاری با توجه به اختصاص اعتبار مناسب از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده این سازمان  و بر اساس هماهنگی با وزارت بهداشت و تعیین اولویت‌ها برنامه‌ریزی لازم برای تکمیل و تحویل 40 بیمارستان با بیش از 5400 تخت انجام شده که این مهم تا پایان دولت محقق خواهد شد. تحویل این تعداد بیمارستان اتفاق بسیار مهم و مثبتی است که در ارتقای شاخص‌های بخش بهداشت نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

علیزاده افزود: برای ساخت وتکمیل این تعداد بیمارستان بالغ بر1200 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی در معرفی دیگر پروژه‌های ویژه در دست ساخت سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی به تکمیل مصلی امام خمینی(ره) و طرح‌های توسعه حرم حضرت معصومه(س)، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم احمد بن موسی (ع) اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید تاکنون 26 بیمارستان را با مجموع 2328 تخت و سرمایه گذاری 3500 میلیارد ریالی افتتاح کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی به کمبود محسوس تخت بیمارستانی درحومه تهران اشاره کرد و افزود: در جلسات مشترک با وزیر بهداشت و درمان با توجه به کمبود محسوس مراکز درمانی درحومه تهران به این نتیجه رسیدیم که باید تعداد بیمارستان‌های این مناطق افزایش یابد. بر این اساس بیمارستان 130 تختخوابی پاکدشت را درپایان سال گذشته افتتاح کرده‌ایم. هفته گذشته نیز بیمارستان بهارستان را با 97 تختخواب تحویل دادیم که درحال تجهیز است و بخش عظیمی از نیاز درمانی جمعیت 350 هزار نفری این منطقه را برطرف خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: همچنین از اعتبار سازمان و نیز اعتبار بنیاد برکت(ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سال گذشته ساخت بیمارستان 85 تختخوابی قرچک را آغاز کرده‌ایم که امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به آغاز ساخت بیمارستان 400 تختخوابی آموزشی و درمانی اسلامشهر نیز اشاره کرد و افزود: این بیمارستان شامل 12 اتاق عمل و 91 تخت مراقبت ویژه است و قطب بزرگ درمانی و آموزشی جنوب غرب تهران محسوب خواهد شد. قرار است از طریق مشارکت بانک ملت 580 میلیارد ریال وام از این بانک اخذ کنیم و سازمان مدیریت نیز تضمین بازپردخت وام را برعهده گرفته است.

علیزاده همچنین به شروع ساخت دو بیمارستان 160 تختخوابی یکی در شهرستان قدس و دیگری درملارد اشاره کرد و گفت: همچنین به زودی شاهد ساخت بیمارستان 100 تختخوابی شریف‌آباد خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به بهبود سلامت عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز توجه خاصی به ساخت بیمارستان‌های جدید دارد.

انجام سه طرح ویژه در دولت یازدهم

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: در دولت تدبیر و امید با وجود کمبود محسوس اعتبارموفق شدیم سه طرح ویژه شامل ساخت ندامتگاه مرکزی 2000 نفری تهران ، مقاوم سازی مصلای قم با زیربنای 14 هزار متر مربع و ساخت کتابخانه بزرگ در طرح توسعه حرم حضرت معصومه(س) را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: امسال تاکنون مبلغ 1200 میلیارد تومان اعتبار برای احداث ساختمان‌های دولتی و اداری درنظر گرفته شده که اگر اختصاص داده شود درسال پایانی دولت یازدهم کارنامه‌ای درخشان را ارائه خواهیم کرد. تاکنون در بخش بهداشت و سلامت تخصیص اعتباری مطلوبی داشته ایم و 160 میلیارد تومان اعتبار از مجموع 800 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده تخصیص یافته است.

علیزاده گفت: علاوه بر پیگیری ساخت اماکن فرهنگی و ورزشی، ندامتگاه‌ها و توسعه حرم حضرت معصومه(س) و توسعه حرم شاهچراغ(ع) امسال با اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار احداث ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی شامل ساختمان کمیسیون‌ها، دفاتر نمایندگان و کتابخانه و مرکز اسناد را آغاز می‌کنیم.

بهره‌برداری از رواق‌های شرقی و غربی مصلای امام خمینی(ره) تا پایان دولت یازدهم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال شاهد پایان ساخت صحن و شبستان شرقی مصلای امام خمینی(ره) و اجرای توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) خواهیم بود، به تشریح برنامه تکمیل مصلای امام خمینی(ره) اشاره کرد و توضیح داد: تکمیل مصلای امام خمینی(ره) از پروژه‌های مهم پایتخت است که در ساخت آن به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که تنها اختصاص به برگزاری نماز نداشته باشد و محل برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و عفاف و حجاب باشد. امسال برای این پروژه مبلغ 120 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده و تا اوایل تیر ماه 96 شاهد بهره‌برداری از فضاهای جدید مصلا خواهیم بود. همچنین مطالعات عمیقی بر روش ساخت ایوان مصلا که بزرگترین ایوان بتنی جهان است نیز شده که تا چند ماه دیگر به مراحل اجرایی می‌رسد. از سوی دیگر تا پایان دولت یازدهم شاهد بهره‌برداری از رواق های شرقی و غربی مصلا خواهیم بود.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی با اشاره به اینکه پیشنهاد ساخت مصلای تهران دراوایل انقلاب اسلامی به امام خمینی(ره) داده شد و به دنبال آن از اوایل انقلاب زمین 204 هکتاری در تپه‌های عباس‌آباد تملک شد، گفت: از ابتدا قرار بود این پروژه درقالب گلگشت مصلا عملیاتی شود که علاوه بر مراسم مذهبی وعبادی خانواده‌ها بتوانند از فضای سبز و نمایشگاه‌های دایر شده دراین مجموعه نیز استفاده کنند.

وی افزود: ساخت مصلای امام خمینی(ره)  از سال 85 با 20 درصد پیشرفت فیزیکی به سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی واگذار شد و سازمان پس از انجام مطالعات و طراحی‌های مختلف عملیات اجرایی پروژه را از اواخر سال 87 آغاز کرد. هسته مرکزی مصلا با زیربنای 350 هزار متر مربع در حال ساخت است و پیشرفت 66 درصدی را پشت سرگذاشته است. مصلای امام خمینی(ره) از حساس‌ترین و مهمترین سازه های پیچیده است که برای تکمیل آن باید علاوه بر اعتبارات مصوب ظرف دو سال مبلغ 400 میلیارد تومان اختصاص یابد.

اجرای طرح توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س)

علیزاده با بیان اینکه طرح توسعه ضلع جنوبی حرم حضرت معصومه(س) انجام شده و اکنون توسعه ضلع شرقی حرم با مساحت سه هکتار دردست انجام است، گفت: 29 هزار متر مربع از بافت ناهمگون ضلع شرقی حرم را تکمیل کرده‌ایم و قرار است در طرحی با زیربنای 50 هزار متر مربع ساختمان‌های موردنیاز جمعیتی بالغ بر 20 میلیون زائر را فراهم کنیم. در این راستا همچنین اخیرا کتابخانه صحن را با 11 هزار و 200 متر مربع مساحت افتتاح کرده‌ایم که به زائران خدمت‌رسانی می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به افتتاح صحن و شبستان بزرگی در ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) تا پایان امسال اشاره کرد و افزود: مساحت این صحن که مراحل نهایی ساخت را طی می‌کند 10هزار متر مربع است. ضمن اینکه ساخت شبستان جدید با زیربنای 8000 متر مربع را دردست اجرا داریم که سال گذشته از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری مبلغ 20 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و امسال نیز قرار است مبلغ 11 میلیارد تومان ازمحل این اعتبار به پروژه اختصاص یابد.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی همچنین گفت: برای توسعه حرم حضرت شاهچراغ(ع) درحال مطالعه برای بهسازی 63 هکتار بافت فرسوده اطراف این حرم هستیم و از منابع اعتباری برای این پروژه امسال مبلغ 10 میلیارد تومان برای این طرح پیش‌بینی شده که تا یک ماه دیگر مطالعات طرح به سرانجام می‌رسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان