کد: 13950610107255700

تصویب آئین نامه شورای ملی ایمنی زیستی

کد: 13950610107255700

http://goo.gl/Dj4C3j

، تهران ، (اخبار رسمی): اعضای کمیسیون هماهنگی شورای ملی ایمنی زیستی آئین نامه داخلی این شورا را تصویب کردند.

تصویب آئین نامه شورای ملی ایمنی زیستی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، کمیسیون شورای عالی ایمنی زیستی با حضور دستگاه های عضو از جمله وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای حقیقی شورای ملی ایمنی زیستی تشکیل جلسه داد. 
در این جلسه که معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در آن حضور داشت، بر حسب تصمیم گیری جلسه اخیر شورای ملی ایمنی زیستی، کلیات آئین نامه داخلی این شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب کمیسیون هماهنگی شورای ملی ایمنی زیستی رسید.

لازم به ذکر است، این مصوبه که دارای 14 ماده است، پس از امضاء روسای دستگاه های عضو، به عنوان مصوبه شورای ملی ایمنی زیستی تلقی می شود.

ابتکار با رد برخی اخبار غیر موثق منتشر شده در خصوص جلسه اخیر شورای ملی ایمنی زیستی، تاکید کرد: به غیر از دبیرخانه شورای ایمنی زیستی، هیچ مرجعی، صلاحیت انتشار اخبار مرتبط با این شورا را ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

منتشر شده در سرویس:

محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.