اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610107285700

پاکسازی سبلان با کمک کوهنوردان 8 کشور

کد: 13950610107285700

http://goo.gl/Cbpev3

، تهران , (اخبار رسمی): با حضور کوهنوردانی از هشت کشور برنامه پاکسازی در کوهستان سبلان اجرا شد.

پاکسازی سبلان با کمک کوهنوردان 8 کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در پایان صعود جمعی از کوهنوردان کشورهای خارجی و کوهنوردان داخلی به قله سبلان برنامه پاکسازی اثر طبیعی ملی سبلان با حضور 20 نفر از کوهنوردان و یخ نوردان جهان، 90 نفر از اعضای تیم ملی نوجوانان و جوانان هیمالیانوردی ایران، هیئت کوهنوردی مشگین شهر، جمعی از کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست اردبیل  و محیط بانان شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

در اجرای این برنامه بیش از 300 کیلو زباله از دریاچه و اطراف آن و همچنین مسیر صعود و محوطه پناهگاه جمع آوری و به محل دفن زباله شهرستان مشگین شهر انتقال داده شد.

 برنامه صعود به قله 4811 متری سبلان با هدف آشنایی کوهنوردان کشورهای دیگر با جاذبه های گردشگری و زیست محیطی زیر نظر فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران و به مدت 3 روز در دومین کوه مرتفع کشور از یخچال شمالی انجام گرفت.

در این صعود، تیمی از کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز مشارکت داشتند و اهمیت زیستگاه سبلان برای کوهنوردان تشریح شد.

اثر طبیعی ملی سبلان با وسعت 6643 هکتار و از ارتفاع 3600 متری سبلان را شامل می شود. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست