کد: 13950611109255577

بهره‌گیری از فناوری‌ نانو برای کسب و کار

کد: 13950611109255577

http://goo.gl/pHInYC

، تهران ، (اخبار رسمی): یک شرکت انگلیسی که در حوزه مواد شیمیایی فعالیت دارد، اخیراً همکاری نزدیکی با مؤسسه ملی گرافن آغاز کرده است و قصد دارد با استفاده از این همکاری، وارد حوزه تولید مواد شیمیایی بهبود یافته با گرافن شود.

ی بهره‌گیری از فناوری‌ نانو برای کسب و کار

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد یک شرکت انگلیسی در حوزه مواد شیمیایی و به صورت ویژه روی گرافن فعالیت دارد. این شرکت قصد دارد از این ماده در صنعت الکترونیک استفاده کند. توماس سوان (Thomas Swan) سابقه زیادی در زمینه کار روی گرافن دارد، به طوری که در این حوزه شناخته شده‌است. سوان در حال حاضر با مؤسسه ملی گرافن نیز همکاری دارد.

سوان پیش از این روی استفاده از گرافن در بخش جوهرها و نمایشگرهای الکترونیک کار کرده است، اما در حال حاضر برای تأمین نیازهای مؤسسه ملی گرافن فعالیت می‌کند برای مثال، با استفاده از ترکیبات شیمیایی نظیر نیترید بور، مواد مقاوم در برابر حرارت می‌سازد.
سوان اعلام کرده که خمیرهای ساخته شده توسط این شرکت می‌تواند در صنعت الکترونیک به کار گرفته شده و موجب کاهش دمای کار شود و در نهایت عملکرد محصول و طول عمر آن را افزایش دهد.
اندی گودوین از مدیران بخش تجاری‌سازی سوان می‌گوید: «این همکاری با مؤسسه ملی گرافن یک فرصت ایده‌آل برای ما است تا در کنار همکاری با یک مرکز تراز اول جهانی، به درک بهتری از مواد و فناوری‌های جدید برسیم.»
جیمز بیکر از مدیران بخش کسب و کار مؤسسه ملی گرافن می‌گوید: «بسیار مهم است که ما بتوانیم به توسعه و تولید انبوه محصولات گرافنی برسیم؛ ماده‌ای که می‌تواند روی صنایع مختلف تأثیرگذار باشد.»
سوان فعالیت خود را از دهه 20 میلادی آغاز کرده و در تأمین نیازهای صنعت راه‌سازی کار کرده است. این شرکت ترکیبات شیمیایی و مواد مورد استفاده در این صنعت را تولید کرده است. این شرکت در حال حاضر روی ساخت افزودنی‌های لاستیک و تایر خودرو کار می‌کند. همچنین مواد اولیه مورد استفاده در شوینده‌های شرکت دیتول (Dettol) را نیز تولید می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.