کد: 13950613111094750

رحیمی‌انارکی خبر داد

آغاز پرداخت تسهیلات مسکن به خانه اولی‌ها

کد: 13950613111094750

http://goo.gl/F6Y2ja

، تهران ، (اخبار رسمی): عضو هیات‌ مدیره بانک‌مسکن با اعلام‌آغاز پرداخت تسهیلات مسکن به خانه اولی‌ها برنداشتن سابقه استفاده ازتسهیلات‌مسکن یاشبکه‌بانکی درحوزه مسکن برای زوجین متقاضی تاکیدکرد.

آغاز پرداخت تسهیلات مسکن به خانه اولی‌ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن گفت :هرچقدر میزان سپرده‌گذاری متقاضیان خرید مسکن از 40 میلیون تومان کمتر باشد بازه زمانی دریافت تسهیلات طولانی‌تر خواهد شد.

ابوالقاسم رحیمی‌انارکی عضو هیات‌مدیره بانک مسکن در شبکه خبر در بیان آغاز پرداخت تسهیلات مسکن به خانه‌اولی‌ها توسط بانک‌مسکن گفت: در 6 دوره 6 ماهه یعنی بعد از 3 سال می‌توانند تا 80 میلیون تومان استفاده کنند. منتها کسانیکه متقاضی تسریع هستند و می‌خواهند در زمان کوتاهتری از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند با توجه به اینکه حداقل مدت انتظار در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم یکسال است 40 میلیون تومان باید به حساب واریز کنند که پس از گذشت یکسال 80 میلیون تومان از تسهیلات استفاده خواهند کرد.

عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن ادامه داد: اگر متقاضیان بخواهند سقف را استفاده کنند باید 40 میلیون تومان سپرده‌گذاری کنند. هرچقدر میزان سپرده‌گذاری متقاضیان خرید مسکن از 40 میلیون تومان کمتر باشد بازه زمانی دریافت تسهیلات طولانی‌تر خواهد شد. اما اگر نخواهند  از سقف تسهیلات استفاده کنند بانک‌مسکن به ازای میزان سپرده‌گذاری هر 6 ماه یکبار متوسط موجودی به آنها تسهیلات پرداخت می‌کند.

رحیمی‌انارکی در تشریح شرایط اعطای تسهیلات مسکن به خانه‌اولی‌ها گفت: شرایط بانک مسکن برای خانه اولی‌ها این است که باید زوجین سابقه استفاده از تسهیلات بانک‌مسکن یا شبکه بانکی را در حوزه مسکن نداشته باشند و همچنین از امکانات دولتی برای تامین مسکن استفاده نکرده باشند. یعنی شرایطی را که استعلام و رصد می‌کنیم در این دو حوزه است یکی حوزه بانکی و دیگری نیز حوزه سازمان ملی زمین و مسکن که از امکانات دولتی برای تامین مسکن استفاده نشده باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.