اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950613111274750

بت‌شکن مطرح کرد

رشد 30 درصدی معاملات مسکن در تهران

کد: 13950613111274750

https://goo.gl/Bta9zy

، تهران , (اخبار رسمی): بتشکن با تاکیدبررشد30درصدی معاملات مسکن در5 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ازرشد98درصدی مشارکت مدنی ساخت ورشد65درصدی تسهیلات خریدمسکن خبردادواینهارا نشانه‌های واقعی رونق بازارمسکن دانست.

رشد 30 درصدی معاملات مسکن در تهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  وزارت راه و شهرسازی، محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در تحلیل خود برای وضعیت بازار معاملات مسکن بر اساس آماری که به تازگی از سوی بانک‌مرکزی منتشر شد گفت: بر اساس آماری که رسما بانک‌مرکزی اعلام کرده میزان معاملات واحدهای مسکونی در پنج ماهه نخست سال افزایش معقولی را داشته است و در تهران در مردادماه 17 هزار فقره قرارداد معامله شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل (94)، 30 درصد رشد داشت.

مدیرعامل بانک‌مسکن رشد بازار معاملات مسکن در پنج ماهه نخست سال جاری را سیگنالی قابل‌توجهی خواند و ادامه داد: ما با نرخ رشد معمول با قیمت مسکن در تهران مواجه هستیم. بدین معنا، در حال حاضر قیمت رشد مسکن در تهران معقول است و میزان رشد قیمت مسکن در تهران در مردادماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.6 درصد افزایش را نشان می دهد و به نظر می‌رسد بازار مسکن در یک مسیر هم‌طراز با تورم نقطه به نقطه در حال حرکت است.

بت‌شکن افزود: در حال‌حاضر شاهد بهبود نسبی در شاخص اقتصاد کلان و رشد اقتصادی هستیم.

مقام‌مسئول بانک مسکن با اشاره به سخنان رییس‌جمهور درباره نرخ رشد 4 درصدی اقتصاد در سه ماهه نخست سال جاری گفت: کاهش نرخ سود سپرده و همچنین نرخ تسهیلات به عنوان بازار موازی با بخش سپرده‌گذاری در سیستم‌بانکی نشان‌دهنده زمینه‌های افزایش استفاده از تسهیلات ساخت است که آمارهای 5 ماهه نخست سال نیز موید این موضوع است.  

بت‌شکن ادامه داد: در خصوص حجم تسهیلات اعطایی در 5 ماهه نخست سال بانک مسکن در بخش ساخت و مشارکت مدنی ساخت 98 درصد رشد داشتیم و در خصوص تسهیلات خرید 65 درصد افزایش داشتیم.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: آمارها نشان می‌دهند که 61 درصد کل معاملات به واحدهای مسکونی  با متوسط قیمت 2.2 میلیون تومان به ازای هر مترمربع با درصدی معادل 53 درصد در زیربنای کمتر از 80 متر مربع اختصاص یافته است. این آمار نشان می‌دهد میزان تقاضای مصرفی روی واحدهای مسکونی شکل گرفته و تسهیلان نیز موید آن است.

بت‌شکن گفت: افزایش حجم سرمایه‌گذاری با نرخ سود متناسب و افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بانکی و کاهش نرخ سود سپرده‌گذاری در حدود 15 درصد نشانگر افزایش سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و ساختمان است.

وی تاکید کرد: افزایش تعداد معاملات، میزان تسهیلات، میزان پروانه‌های صادرشده و همچنین افزایش منطقی قیمت واحدهای مسکونی در کنار هم علائمی هستند که نشان می‌دهند از رکود مسکن خارج شده‌ایم و به فاز رونق نزدیک می‌شویم

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]