اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950613111306110

سیدکمال الدین شهریاری:

انتقال فرودگاه خسارت مادی و معنوی دارد

کد: 13950613111306110

http://goo.gl/gWOAyc

، تهران , (اخبار رسمی): شهریاری انتقال فرودگاه مهرآباد تهران باعث خسارات مادی و معنوی است، مشکل مدیریت شهری وساخت وسازهای غیراصولی اطراف فرودگاه است می‌گوید: مهرآباد به عنوان فرودگاه پشتیبان باید عملیاتی و اجرایی باقی بماند.

انتقال فرودگاه خسارت مادی و معنوی دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت فرودگاه های کشور ، سیدکمال الدین شهریاری با بیان اینکه تقویت فرودگاه مهرآباد به نفع اقتصاد کشور است، گفت: فرودگاه مهرآباد قدمتی 70 ساله در کشور دارد و از جایگاه ویژه ای در نظام اقتصادی برخوردار است و بر همین اساس طرح انتقال آن صد درصد اشتباه است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از شهرهای بزرگ جهان دو فرودگاهی هستند، تصریح کرد: مثلا در فرانسه درحالی فرودگاه تازه تاسیس پاریس کار خود را شروع کرد که فرودگا ه اورلی هم که به مانند فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه اصلی پاریس محسوب می‌شود کار خود را ادامه داد و درحال حاضر هر دو فرودگاه عملیاتی هستند و در آنها پرواز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در شهرهای بزرگ و کلان شهرهایی مثل شهر تهران وجود یک فرودگاه مثل مهرآباد همراه با فرودگاه بزرگتری مثل فرودگاه حضرت امام که یک فرودگاه بین‌المللی است نه تنها مغایرتی با مباحث اقتصادی، شهرسازی و امنیتی ندارد بلکه این دو فرودگاه لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

شهریاری با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد فرودگاهی پشتیبان است و در مواقع بحران و اضطرار می‌تواند به عنوان فرودگاه جایگزین کار کند، ادامه داد:بر هیمن اساس اصرار داریم که همیشه در حالت عملیاتی باشد و به هیچ وجه با تعطیل کردن فرودگاه مهرآباد موافق نیستم و معتقدم که حتی باید با اختصاص بودجه خاص به طرح‌های درحال توسعه فرودگاه شتاب بخشید و به رفع موانع اقدام کرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضمن اینکه فرودگاه مهرآباد به دلیل قدمتی که دارد به عنوان یک فضای خاطره‌انگیز شهری در تهران مطرح هست و مردم نگاه فرهنگی و معماری خاصی به آن دارند و انتقال آن خسارت مادی و معنوی دارد.

شهریاری نظریه انتقال مهرآباد به خارج از تهران را رد و در پاسخ به منتقدان ادامه حضور فرودگاه مهرآباد در تهران، گفت: نمی‌توان به بهانه مزاحمت فرودگاه برای خانه‌های اطراف با انتقال آن موافقت کرد. مشکل اینجا از فرودگاه نیست. چرا که ابتدا فرودگاه ساخته شده است و در واقع ساخت خانه باید با حفظ حریم فرودگاه انجام می‌شد و مشکل از مدیریت اشتباه شهری و ساخت و سازهای بی‌رویه است و اگر خانه‌ای نردیک فرودگاه ساخته شده است این خلاف از ساخت و ساز  و نه از فرودگاه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

براساس معیارها و مقررات ملی و بین المللی حاکم بر استمرار خدمت رسانی مطلوب، ایمن و مطمئن در صنعت هوانوردی و حمل و نقل هوایی راهبری، مدیریت، نگهداری و توسعه فرودگاه ها،سامانه های هوانوردی کشور ومدیریت ترافیک هوایی کشور به عنوان مهمترین ارکان زیرساختی این صنعت در جمهوری اسلامی ایران بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که یکی از شرکتهای اصلی وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان