کد: 13950613111354750

وزیر راه و شهرسازی در اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم مطرح کرد

تاثیر جنگ 8 ساله بر توسعه سریع شهرنشینی

کد: 13950613111354750

https://goo.gl/kXKphu

، تهران ، (اخبار رسمی): آخوندی بااشاره به9برابر شدن توسعه شهری ایران طی 60سال گذشته گفت:ارتقای قابلیت زندگی درشهرهاوبحث قابلیت حرکت درشهرهاومیان شهرهادوسیاست مهمی است که درزمینه بهبودوضعیت19میلیون شهروندبدمسکن تعقیب می‌کنیم.

تاثیر جنگ 8 ساله بر توسعه سریع شهرنشینی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که در قزوین برگزار شد با اظهار امیدواری از اینکه این اجلاس موجب همدلی بیشتر و افزایش مراودات بین‌المللی همچنین صلح و پیشرفت و توسعه برای مردم منطقه باشد، گزارشی از تحولات شهری ایران ارائه داد و با بیان اینکه تحولات شهری ایران در شش دهه اخیر بسیار به سرعت بوده است، گفت: جمعیت شهری ما در حدود 60 سال پیش کمتر از شش میلیون نفر بوده و اکنون به 60 میلیون نفر رسیده است.

آخوندی با اشاره به 9 برابر شدن توسعه شهری ایران در مدت 60 سال تاکید کرد: این رشد سریع شهرنشینی با چالش‌ها و مسائل متنوعی همراه بوده و مسئله کیفیت زندگی در شهرهای ایران از مسائل عمده شهرنشینی است که البته بنا به گزارش سازمان ملل این مساله در کنار حاشیه‌نشینی و بدمسکنی چالش بسیاری از شهرهای جهان است.

وی همچنین با بیان اینکه 19 میلیون نفر از جمعیت شهری ایران در وضعیت بدمسکنی یا حاشیه‌نشینی یا بافت فرسوده میانی و تاریخی هستند، گفت: ارتقای قابلیت زندگی درشهرها و بحث قابلیت حرکت در شهرها و میان شهرها دو سیاست مهمی است که در این زمینه تعقیب می‌کنیم.

آخوندی در ادامه به طور گذرا به اتفاقی در وضعیت شهری ایران اشاره کرد و گفت: همزمان با توسعه سریع شهرنشینی در ایران با پدیده جنگ طولانی روبه رو شدیم که آثار گسترده‌ای بر وضعیت شهری داشته است. بنابراین وقتی می‌خواهید به فرایند شهرنشینی ایران نگاه کنید باید هم رشد سریع جمعیت شهری و نیز جنگ طولانی را در نظر بگیرید و مجموعه‌ فرایند شهرهایی که در تیررس جنگ بودند و شهرهای مرکز که پذیرای جنگ‌زده‌ها بودند را باید درنظر داشته باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.