کد: 13950613111524750

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان مطرح کرد

هم افزایی برای رونق و کاهش قیمت مسکن

کد: 13950613111524750

http://goo.gl/vZ4Pq4

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان باتأکید برکمک تمام سازمان‌ها ودستگاه‌های ذیربط حوزه ساختمان برای کاهش قیمت تمام شده ساختمان به هر طریقی گفت: همه باید برای رونق حوزه مسکن و کاهش قیمت تمام شده آن کمک کنیم.

هم افزایی برای رونق و کاهش قیمت مسکن

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی و روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان،  منوچهر رحمانی در نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع مشکلات انبوه‌سازان در اهواز برگزار شد، گفت: با توجه به این‌که اکنون در بخش مسکن رکود وجود دارد، باید از شهرداری تا سازمان نظام مهندسی، اداره کل ثبت اسناد، اداره کل راه و شهرسازی و ... همه و همه کمک کنیم تا قیمت تمام شده ساختمان به هر طریقی که ممکن است کاهش یابد. 

وی با بیان اینکه اداره کل ثبت اسناد باید درک درستی از وضعیت فعلی داشته باشد، تصریح کرد: باید پیگیر این مسئله باشیم که صنعت مسکن استان را رونق دهیم و با تشکیل جلساتی میان سازمان‌های ذیربط حوزه ساختمان، پیگیر کاهش قیمت تمام شده باشیم و با یک نگاه واحد به رونق صنعت ساختمان کمک کنیم.

رحمانی با اشاره به لزوم حمایت از ساخت و ساز و کاهش قیمت تمام شده ساختمان بیان کرد: با توجه به این که اکنون در کشور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌شود، باید به دنبال کاهش هزینه تمام شده ساختمان باشیم.

وی ادامه داد: به نظرم باید یک جلسه میان اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل ثبت اسناد، شهرداری و انبوه سازان استان برگزار شود تا فرایندهای فعلی که در خصوص برون‌سپاری برخی تکالیف قانونی بخش دولتی به بخش خصوصی وجود دارد، مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد و حتی الامکان هزینه تمام شده مسکن کاهش یابد.

همچنین در این نشست کوروش لطفی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان اظهار کرد: این سازمان طبق قوانین نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان دارای تکالیف و وظایفی کاملا مشخص است که تفکیک واحد و نقشه برداری وظیفه جدیدی است که در چند سال اخیر به سازمان نظام مهندسی محول شد و در برخی از استان های کشور نیز انجام گرفت.

وی افزود: وظایف سازمان نظام مهندسی در حوزه طراحی و نظارت کاملا مشخص است و اگر وظیفه جدیدی خارج از حوزه وظایف قبلی برای این سازمان تعریف شود و یا برون‌سپاری از سوی بخش دولتی به این سازمان صورت بگیرد، طبیعتا این سازمان باید تعرفه‌ای بابت انجام این وظیفه جدید دریافت کند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.