کد: 13950613111665689

آذرماه امسال برگزار می‌شود

سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری

کد: 13950613111665689

http://goo.gl/QjuM34

، تهران ، (اخبار رسمی): دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از برگزاری سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری با هدف ایجاد انگیزه بین دانش آموزان و معلمان برای شناخت زیست فناوری در آذر ماه امسال خبر داد.

سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری

به گزارش اخبار رسمی به  نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: آذر ماه امسال سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری با هدف معرفی مدل های موفق ترویجی دانش آموزی آزمون شده وفرهنگ‌سازی ، ترویج و زمینه سازی توسعه آن در سطح کشور برگزار می شود.

وی معرفی پژوهش سراها و مدارس به عنوان مراکز مورد حمایت ستاد برای شکل گیری فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزی با توجه به تاکید بر رویکرد پژوهش محوری در ترویج زیست فناوری و ایجاد ارتباط بین نهادهای دانش آموزی و نهادهای پژوهشی و صنعتی در حوزه زیست فناوری را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره نام برد.
قانعی افزود: حرکت بنیادین برای رشد و گسترش پایدار در زمینه های نوین علم و فناوری در کشور، نیاز به فرهنگ سازی و آشنایی ریشه ای دانش آموزان با این فناوری ها را دارد، ستاد توسعه زیست فناوری نیز با هدف ترویج و توسعه زیست فناوری و شاخه های وابسته به آن و ایجاد شناخت نسبت به آن در سطوح دانش آموزان و هم راستا با راهبرد کلان 6 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به برگزاری جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کرده است.
به گفته وی، این جشنواره هر دو سال یکبار برگزار می شود و تاکنون دو دوره از آن در سال های گذشته برگزار شده ‌استو امسال سومین دوره آن برگزار خواهد شد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تصریح کرد: این جشنواره علاوه بر شناسایی، معرفی و تشویق فعالان این فناوری، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد.
وی تصریح کرد: ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری آموزش و پرورش سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری را در بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار می کند.
قانعی با اشاره به محورهای این جشنواره، گفت: زیست فناوری و تامین امنیت غذایی، زیست فناوری و سلامت، زیست فناوری و انرژی، زیست فناوری و محیط زیست سالم، زیست فناوری صنعتی، کاربرد نانو در زیست‌فناوری، زیست ‌فناوری و کشاورزی
زیست فناوری و اقتصاد زیست مبنا، علوم زیست الهام، زیست فناوری دریایی و زیست‌فناوری و کاربردهای امنیتی- پلیسی محورهای تعیین شده برای این جشنواره است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.