اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950617116645791

دیابت ارمغان مصرف بی رویه قندها

کد: 13950617116645791

http://goo.gl/RF5Y3B

، (اخبار رسمی): مصرف روزافزون غذاهای شیرین به ویژه قندهای ساده باعث اعتیاد نامحسوس خواهد شد.

دیابت ارمغان مصرف بی رویه قندها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو ؛ سیمین فقهی ،مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اعلام این هشدار گفت:متاسفانه امروزه شاهد افزایش روزافزون مصرف قند و غذاهای شیرین در بین شهروندان جامعه هستیم .

وی ادامه داد: با مصرف بی رویه قندهای ساده  به تدریج ذائقه مردم به غذاهای شیرین عادت می کند.

فقهی با بیان اینکه کارخانجات مواد غذایی نیز روز به روز، محصولات شیرین تری به بازار روانه می کنند و این سیکل معیوب، پبوسته در حال چرخش است، عنوان کرد: با یک محاسبه سرانگشتی و ساده به طور متوسط هر فرد بین 20-15 قاشق چای خوری شکر (مجموع قند مصرفی روزانه و قند به کار رفته در محصولات غذایی ) در روز مصرف می کند که این مقدار، بسیار بیشتر از نیاز بدن است.

این مقام مسئول اظهار کرد: چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است در اثر مصرف قند و شکر به وجود آیند.

فقهی گفت: عادت کردن به مصرف زیاد مواد شیرین که به طور معمول از همان کودکی رخ می دهد و عارضه های  جسمانی متعددی را در سنین بالاتر ایجاد می کند.

وی افزود: متاسفانه  قند و ترکیبات حاوی قند، انرژی زیادی به بدن می رسانند، در حالی که فاقد مواد مغذی لازم هستند با این‌حال، کاهش مصرف قند و شکر یک تغییر بزرگ در سبک زندگی است که ارزش امتحان‌کردن را دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان