کد: 13950617116895689

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار شد

نشست احیادریاچه ارومیه با دانشگاه ملبورن

کد: 13950617116895689

http://goo.gl/RdnJOO

، تهران , (اخبار رسمی): نشست مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی( بنیاد ملی علم ایران) و ستاد احیای دریاچه ارومیه با نمایندگان دانشگاه ملبورن برگزار شد.

نشست احیادریاچه ارومیه با دانشگاه ملبورن

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی( بنیاد ملی علم ایران) و ستاد احیای دریاچه ارومیه با نمایندگان دانشگاه ملبورن برگزار شد.

در این نشست نصرت‌الله ضرغام رییس صندوق شرح مختصری از خدمات صندوق ارائه داد و اظهار کرد: صندوق در زمینه احیای دریاچه ارومیه و حفاظت محیط زیست فعالیت‌هایی همچون اعطای کرسی پژوهشی احیا دریاچه ارومیه و تعریف پروژه‌های پژوهشی به منظور کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را داشته است.
ضرغام ابراز امیدورای کرد تا با استفاده از شیوه‌های مختلف امکان ارتباط میان پژوهشگران دانشگاه ملبورن و ایرانی و انجام فعالیت‌های پژوهشی مشترک، برگزاری کارگاه و حضور پژوهشگران پسا دکتری استرالیایی با همکاری صندوق فراهم شود. مشارکت بنیادهای حمایت از پژوهش استرالیا در این فرآیند می‌تواند تاثیرگذار باشد.
در ادامه نیز پروفسور کوان معاون رییس دانشگاه ملبورن درباره سابقه 170 ساله این دانشگاه و نقش آن در کشور استرالیا به عنوان بزرگترین حامی پژوهش توضیحاتی ارائه داد و سپس پروفسور پیتر اسکیلز معاون دانشکده مهندسی دانشگاه ملبورن نیز در خصوص تاریخچه فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه اصلاح الگوی مصرف آب در استرالیا توضیحاتی ارائه و بیان کرد: با رهنمودهای پژوهشگران این دانشگاه مصرف آب استرالیا در هر سال به ازای هر نفر 500 متر مکعب کاهش یافته که این امر ناشی از تغییرات و اصلاحات فراوان در عرصه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و کشاورزی است.
در پایان موضوع چگونگی ارتباط پژوهشگران دانشگاه ملبورن و یا بنیاد علم استرالیا  با بنیاد ملی علم ایران در خصوص بحران آب و منابع آبی و همچنین چگونگی نجات دریاچه ارومیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | محیط زیست