اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950619119246052

فیلم ضد ایرانی «گلاب» در جشنواره مقاومت

کد: 13950619119246052

http://goo.gl/bWAMHp

، تهران , (اخبار رسمی): فیلم «گلاب» ساخته جان استوارت، مجری مراسم اسکار و مجری شوی مشهور تلویزیونی «دیلی شو» در بخش اسلام هراسی چهاردهمین جشنواره مقاومت به نمایش درمی‌آید.

فیلم ضد ایرانی «گلاب» در جشنواره مقاومت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی چهاردهمین بین‌المللی جشنواره فیلم مقاومت، این فیلم توسط دکتر شهاب اسفندیاری استادیار دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر، مستندساز و پژوهشگر در حوزه مطالعات فرهنگی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

فیلمنامه «گلاب» براساس فیلمنامه‌ای از استوارت و با اقتباس از کتاب «سپس آنها به دنبال من آمدند: یک داستان خانوادگی از عشق، اسارت و بقا» نوشته «مازیار بهاری» است.

سرمایه‌گذاران پروژه سینمایی «گلاب» علاوه بر استوارت، کمپانی «اود لوت اینترتیمنت» متعلق به خانواده «پریتزکر» یکی از پولداترین خانواده‌های آمریکا و اسکات رودین یکی از تهیه‌کنندگان یهودی هالیوود این هزینه‌ را تأمین کردند.

«گلاب» روایتگر بخشی از زندگی مازیار بهاری است که سال 88 به عنوان یک روزنامه‌نگار و مستندساز ایرانی کانادایی به ایران سفر می‌کند ولی در جریان شلوغی‌های آن سال به زندان اوین می‌افتد و 118 روز را در آنجا سپری می‌کند و او طی این مدت زندانبانش را بدون آنکه ببیند از روی بوی گلابی که می‌داده، می‌شناخته و به همین خاطر به او لقب «گلاب» می‌دهد. نام این نیز برگرفته از لقب زندان‌بان اوست.

مازیار بهاری خبرنگار هفته‌نامه نیوزویک آمریکا بود که در جریان اغتشاشات پس از انتخابات در ایران، به دلیل همکاری با سرویس‌های جاسوسی غربی دستگیر شد و پس از آزادی موقت به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد و هم‌اکنون به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و همکاری با رسانه‌های فارسی‌زبان می‌پردازد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در راستای تبیین "گفتمان انقلاب اسلامی" و چارچوب های نظری و مفهومی معتبرترین انقلاب آرمانی و دینی جهان شکل گرفته و جلوه ای از گفتمان یاد شده به حساب می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر