کد: 13950624126185638

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد

تحقق کاهش 15 درصدی قاچاق در سال جاری

کد: 13950624126185638

https://goo.gl/NpnbG1

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تحقق کاهش 15 درصدی قاچاق در سال جاری با توجه به حجم کشفیات 5 ماهه خبر داد.

تحقق کاهش 15 درصدی قاچاق در سال جاری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز،حبیب الله حقیقی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به کاهش سالانه 10 میلیارد دلاری حجم قاچاق از سال 92 تا پایان سال 94 افزود: طی هدف‌گذاری‌های انجام شده در برنامه پنج ساله باید حجم قاچاق سالانه 10 تا 15 درصد کاهش یابد که تاکنون 13 تا 14 درصد آن محقق شده است.
وی جدیت در کشف کالای قاچاق از مبادی ورودی تا سطح عرضه را سبب کاهش حجم قاچاق تا 25 درصد در سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: کشفیات قاچاق در سال 92 حدود 1200 میلیارد تومان، سال 93 معادل 1800 میلیارد تومان، سال 94 برابر با 5 هزار میلیارد تومان و در 5 ماهه اول امسال نیز 7 هزار میلیارد تومان بوده است.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اولویت مبارزه با قاچاق را در سطح مبادی، حوزه مسیری و مقصد اعلام کرد و گفت: مبارزه با قاچاق در سطح عرضه نیز با برنامه ریزی جامع و با کمترین هزینه برای صنوف انجام خواهد شد.
حقیقی با اشاره به طرح جمع آوری دخانیات قاچاق در تهران افزود: پیش بینی می شود این طرح در کشور به ویژه استان های هدف قاچاق نیز انجام خواهد شد.
وی مصرف سیگار در کشور را 55 میلیارد نخ در سال اعلام کرد و گفت : بخشی از این مصرف واردات و تولیدات داخلی و سهمی نیز از طریق قاچاق تأمین می شود.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه یکی از عوارض قاچاق ضربه به تولید داخل است، ادامه داد : ورود قاچاق یکی از علل مشتری نداشتن کالای تولید داخل است.
وی با اشاره به اینکه واردات رسمی در چارچوب و اصول اداری دقیق تنظیم شده است، تصریح کرد: مبادی رسمی را برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق مصونیت سازی می کنیم که با شفاف و کوتاه کردن مسیر ترخیص، تسهیل در تجارت رسمی و با سامانه ای شدن، عملیاتی می شود و هم اکنون حجم قابل توجه قاچاق مربوط به همین اصلاح روش ها در فرآیند پیشگیرانه در حال انجام است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.