اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950625126845343

مدیرعامل بانک توسعه صادرات تشریح کرد

شرط کاهش نرخ تسهیلات صادرکنندگان

کد: 13950625126845343

https://goo.gl/J2XUtS

، تهران , (اخبار رسمی): صادرکنندگانی که از تضمین صندوق ضمانت صادرات استفاده کنند می‌توانند از تخفیف 2 درصدی در سود تسهیلات این بانک بهره‌مند شوند.

صالح آبادی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، علی صالح‌آبادی مدیر عامل این بانک، ضمن اشاره به ارتباط تنگاتنگ این بانک با صندوق ضمانت صادرات گفت:‌ از آنجایی که صندوق ضمانت صادرات زنجیره تکمیلی بانک توسعه صادرات است، به هر میزان منابع مالی این صندوق افزایش یابد، به طور قطع ظرفیت پوشش ریسک افزایش پیدا کرده و می‌تواند ریسک بالاتری را پذیرش کند و بر همین اساس نیز تضامین بیشتری صادر خواهد کرد و به تبع آن بانک توسعه صادرات نیز تسهیلات مناسبتری پرداخت می‌کند.

وی تاکید کرد: در بخش ضمانت‌نامه‌های ریالی به طور طبیعی شرکت‌هایی که بانک‌ها مراجعه می‌کنند و تسهیلات دریافت می‌کنند اگر شرکت‌های صادرکننده ایرانی از ضمانت‌نامه صندوق ضمانت صادرات استفاده کنند ضمانت‌نامه آنها به سادگی پذیرفته شده و تخفیف 2 درصدی نیز در نرخ سود تسهیلات دریافت می کنند. بدین صورت که اگر تسهیلات مورد نیاز انها با نرخ سود 18 درصد قابل اعطا باشد با تضمین صندوق ضمانت صادرات این تسهیلات با نرخ 16 درصد در اختیار صادرکننده قراد خواهد گرفت.

صالح آبادی با اشاره به پوشش ریسک تسهیلات این بانک با تضامین صندوق ضمان صادرات گفت: هر میزان که این صندوق از لحاظ سرمایه در سطح بالاتری قرار داشته باشد امکان صدور ضمانت بیشتری را دارد و این برای بانک توسعه صادرات مطلوب‌تر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک توسعه صادرات ایران

در تاریخ 1370/4/19 بانک توسعه صادرات تأسیس شد و عملاً از شهریور ماه 1371 آغاز به کار کرد و از آن هنگام، در راستای پیشبرد اهدافی که بانک بر عهده داشت، با کارکنان و کادری متخصص و ورزیده، در خدمت صادرات کشور قرار گرفت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه