اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628129085791

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خبر داد

دوغ های بدون گاز، غیر پروبیوتیک زیرذره بین

کد: 13950628129085791

https://goo.gl/MZuReX

، (اخبار رسمی): سازمان غذا و دارو ارتقای ایمنی دوغ های بدون گاز غیرپروبیوتیک را پیگیری می کند.

دوغ های بدون گاز، غیر پروبیوتیک زیرذره بین

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو،بهروز جنت،مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با ا علام این خبر گفت: پس از  برنامه ریزی های هدفمندی که اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو در به منظور ارتقای فراورده های غذایی صورت گرفت کمیته های مختلفی نیز به همین دلیل با حضور متولیان، کارشناسان و متخصصان ارگان ها، انجمن ها و سازمان های مرتبط تشکیل شد که از جمله آنها کمیته ارتقای ایمنی فرآورده های لبنی بود.

وی افزود: با توجه به به گرایشی که مردم به نوشیدنی های طبیعی و بدون گاز پس از فرهنگ سازی و تبلیغات مثبتی که در این زمینه انجام شده است یکی از محورهای مهمی که در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت طرح پایش و کنترل دوغ بدون گاز غیرپروبیوتیک بود.

 جنت پس از توضیح درباره "ناتاماسین" که با عناوین دیگری چون پیماریسین یا E235 شناخته شده و به عنوان یکی از انواع نگهدارنده های طبیعی صنعت غذا که از کشت میکروبی تحت فرایند کنترل شده تخمیر، حاصل می شود گفت: پیرو همین برنامه، تعداد 269 نمونه از مجموع 25 برند تجاری دوغ های بدون گاز غیرپروبیوتیک مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد میزان نمونه های نامنطبق از نظر میزان کپک و مخمر فقط پنج و نیم درصد و از نظر وجود ناتامایسن نیز صرفا ده و هشت دهم  درصد بوده است.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان تاکید کرد: تلاش های ما بر این است که همین موارد محدود نامنطبق را نیز تقلیل داده و اطمینان مردم را به مصرف فراورده های طبیعی و فاقد گاز بیش از پیش افزایش دهیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی