اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628129195699

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش:

مددکاری اجتماعی در مدارس گسترش می یابد

کد: 13950628129195699

https://goo.gl/2PTCFd

، تهران , (اخبار رسمی): با استقرار کامل رویکرد « مدیریت مورد » ، مددکاری اجتماعی در مدارس کشور ، گسترش می باید.

مددکاری اجتماعی ، در مدارس کشور گسترش می یابد

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نادرمنصورکیایی،مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت : وزارت آموزش و پرورش ، با هدف مداخله بموقع و موثر در فوریت های اجتماعی و به منظور مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی و عوامل مخاطره آمیز ، برنامه های گسترده ای را در مدارس و با رویکرد « مدیریت مورد » اجرا می کند که شامل مراحل غربالگری ، توانمندسازی ، مداخله مختصر و ارجاع می باشد.

منصورکیایی ادامه داد: از طریق مجموعه برنامه هایی که با این رویکرد در مدارس اجرا می شود ، تلاش ما این است که دانش آموزان در معرض خطر رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی ،  بموقع شناسایی شده و خدمات مورد نیاز توانمندسازی و مددکاری به ایشان ارائه شود.

وی افزود : از سال 1392 تاکنون ، به‌تدریج با تهیه و ارسال شیوه نامه و دستورالعمل های فنی ، برگزاری کارگاه های آموزشی و توانمندسازی کارشناسان مناطق آموزش و پرورش کشور ، اجرای مداخلات موردی و میدانی  در مدارس ، زمینه های توسعه نظام ارجاع و مددکاری در سطح مناطق آموزش و پرورش فراهم شده است.

کیایی با بیان اینکه برنامه مددکاری اجتماعی در مدارس ، یک ماموریت و رسالت چندسازمانی است و نیازمند شکل گیری نظام ارجاع بوده و بخشی از «نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان» است ، تصریح کرد: با همکاری دستگاه ها و سازمان ها ، همچنین با استقرار نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان ، ظرفیت های لازم برای استقرار مددکاری اجتماعی در مدارس ، با هدف توسعه خدمات مداخله بموقع و موثر در رفتارهای پرخطر ،عوامل مخاطره آمیز و فوریت های اجتماعی تهدیدکننده دانش آموزان ، گسترش پیدا نماید.

کیایی افزود : در سال تحصیلی 96-1395 ، برای گسترش مددکاری اجتماعی در مدارس ، اولویت هایی در نظر گرفته شده است که از جمله آن ، استمرار برنامه تدوین نقشه های خطرپذیری مدارس ، گسترش دوره های آموزشی « مدیریت مورد » در سطح مناطق آموزش و پرورش کشور ، افزایش نرخ پوشش برنامه « مدیریت مورد» در سطح مدارس و اجرای آزمایشی طرح «نماد» می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه