کد: 13950628130775577

تولید تجاری نانوباتری حاوی «کبالت منیزیم نیکل»

کد: 13950628130775577

https://goo.gl/pex5a6

، تهران , (اخبار رسمی): یک شرکت کره‌ای، نانوباتری جدید ساخته است که در آن از ترکیب کبالت منیزیم نیکل استفاده شده‌است. تولید این باتری از ماه ژوئن آغاز شده و در حال حاضر برای استفاده در اختیار شرکت پاور الکترونیک قرار داده شده‌است.

تولید تجاری نانوباتری حاوی «کبالت منیزیم نیکل»

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ،شرکت کره‌ای کوکام (Kokam) که در حوزه تولید باتری فعالیت دارد، اخیرا باتری 36MW/13MWh تولید کرده است. این باتری برای شرکت پاور الکترونیک کره (KEPCo) تولید شده‌است.

این باتری‌ها بر پایه یون لیتیم هستند که با ترکیب فناوری‌نانو تولید شده‌اند. در آنها از کبالت منیزیم نیکل (NMC) استفاده شده که با فناوری‌نانو ادغام شده‌است.
کار روی ساخت این باتری از ماه ژوئن آغاز شده‌است و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده باید تا دسامبر سال جاری کامل شود.
ایک هونگ از مدیران شرکت کوکام می‌گوید: « ما مشتاقیم که نسل جدیدی از نانوباتری‌ها را به بازار ارائه می‌کنیم. این باتری 36MW جدید به‌صورت ویژه برای استفاده در شرکت KEPCo تولید شده‌است. قرار است این شرکت از این باتری‌ها برای توسعه فناوری ذخیره‌سازی 500MW استفاده کند که مقرر شده تا پایان سال 2017 به اتمام برسد.»
در ماه مارس سال جاری، کوکام فناوری‌های جدیدی در اختیار KEPCo قرار داد که یکی از آنها باتری‌های NMC با ظرفیت 24MW/9MWh بوده و دیگری فناوری 16MW/6MWh است که در کنار این دو فناوری، فناوری دیگری که باتری اکسید تیتانات لیتیم با ظرفیت 16MW/5MWh است، به شرکت KEPCo واگذار شده‌است.
این نانوباتری 36MW/13MWh، آخرین محصول کوکام است که در اختیار شرکت KEPCo قرار می‌گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.