اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950629131335791

عوارض مصرف داروهای لاغری را جدی بگیرید

کد: 13950629131335791

https://goo.gl/D7GFh4

، (اخبار رسمی): روش های غیر علمی و خود سرانه مصرف داروهای لاغری برای درمان چاقی با عوارض متعددی همراه است .

عوارض مصرف داروهای لاغری را جدی بگیرید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو ،علی وکیلی معاون غذا و دارو خراسان شمالی با اعلام  این خبرگفت: مصرف داروهایی که باعث از دست رفتن آب بدن می شوند باعث کاهش سریع وزن و نه  لاغری موثر می گردند که نه تنها مفید نیستند بلکه خطراتی از قبیل دهیدراتاسیون ( کم آبی ) را در مصرف نابجا به دنبال دارند .

وی در ادامه با بیان اینکه مصرف داروهای هورمونی نیز باعث پرکاری تیروئید و افزایش متابولیسم بدن شده و با مصرف انرژی باعث کاهش وزن و لاغر شدن می شوند افزود: به علت تغییر روند طبیعی بدن مصرف این داروها از نظر علمی غیر صحیح و خطرناک می باشند و عوارضی نظیر افزایش ضربان قلب ، اختلالات خواب و تعریق ایجاد می کند و سلامت فرد را به خطر می اندازد .

 این مسئول بیان کرد: داروهایی که با افزایش سرعت تخلیه باعث کاهش زمان جذب غذا و در نتیجه سبب لاغری می شوند هم واضح است که در دراز مدت باعث سوء تغذیه و کمبود برخی مواد مورد نیاز بدن می شوند .

وکیلی در ادامه به داروهای لاغری ضد اشتها نیز اشاره کرد و گفت : داروهای ضد اشتها با تغییر مواد شیمیایی در مغز باعث می شود فرد احساس سیری کند و عوارض جانبی این داروها شامل افزایش ضربان قلب و فشار خون ، سردرد، فراموشی ، افسردگی و بی خوابی است که برای مصرف کنندگان ایجاد مشکل خواهد کرد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی