اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950701133105432

در ساخت سایت به این موارد توجه کنید

مراحل پنجگانه طراحی سایت

کد: 13950701133105432

https://goo.gl/iy9441

، تهران , (اخبار رسمی): ساخت و راه اندازی یک سایت مراحل مختلفی دارد که باید با دقت این مراحل انجام شود.

طراحی سایت

در این سایت ها که در اصطلاح به CMS مشهورند، سایت هایی از نوع سایت های دینامیک یا پرتال ها هستند که توسط طراحان حرفه ای یا شرکتهای طراحی حرفه ای برای مصارف خاص ایجاد می شوند

به گزارش روابط عمومی ملی پرتال، طراحی سایت ملی پرتال شامل تعداد زیادی فایل است،که در تعداد مشخصی پرونده، مرتب شده اند،مانند مرتب کردن فایلها در کامپیوتر شخصی. صفحه اصلی یک سایت معمولا" default.htmlیا index.html یا index.htm نام دارد. در طراحی سایت وقتی که یک آدرس وب را در مرور گر تایپ می کنید (مثلا" www.melliportal.com)، برنامه مرورگر به سراغ اکانت میزبانی می رود که این آدرس به آن اشاره می کند، و به دنبال یکی از این فایل های اصلی می گردد. اگر فایل یا صفحه  مورد نظر را در آن سایت پیدا کند، این فایل( یا صفحه) را در مرور گر شما نمایش خواهد داد.فایلindex.html ترکیبی است از متن ها و تصویرهایی که طراحی سایت چیدمان آنها را مشخص می کند.متن مورد نظر در خود سایت وجود است در حالیکه فایل های تصویری ممکن است در سایت ذخیره شده باشد(در کنار صفحات وب وفایل ها یا در پوشه ای مجزا)یا در جای دیگری از اینترنت باشد.

سیستم مدیریت محتوا

در این سایت ها که در اصطلاح به CMS ) Content Management System ) مشهورند، سایت هایی از نوع  سایت های دینامیک یا پرتال ها هستند که توسط طراحان حرفه ای و یا شرکتهای طراحی حرفه ای برای مصارف خاص ایجاد می شوند.تمام خصوصیات مربوط به  سایت های دینامیک در مورد سایتهای CMS صدق می کند.
از مزایای سیستم مدیریت محتوا نسبت به سایر  سایت های دینامیک می توان به آماده و جامع بودن اشاره کرد، به طوری که اغلب این گونه از سایتها در کمتر از سه روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.طراحی سایت های CMS در طراحی سایت به مانند طراحی یک خط تولید است و طراح سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، رنکینگ موتور های جستجو و سایر موارد موثر می کند.ممکن است بعضی از نوشته ها وتصاویر یک صفحه به صفحه های دیگری لینک داده شود.(یعنی می توان با کلیک روی آن صفحه به صفحه ی دیگری رفت). این مجموعه از صفحات وب،تصاویروفایل های موجود دیگر که در اکانت میزبان وجود دارد،مجموعا" یک سایت را می سازد.

مراحل ساخت در طراحی سایت:
1.انتخاب نام مناسب برای سایت
2. ثبت دامنه (نام سایت) در اینترنت
3.طراحی نرم افزار و گرافیک سایت
4. خرید هاست (فضای کاربری)
5.قراردادن سایت طراحی شده بر روی هاست و افتتاح سایت

نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی سایت و طراحی پرتال:
زیر ساختهای نرم افزاری پروژه های طراحی سایت بر اساس Microsoft .NET Framework است. استفاده از فناوری دات نت با انعطاف پذیری، قابلیت اطمینان بالا، نوآوری و امنیت مثال زدنی خود قابلیت های بسیاری را برای ما فراهم می کند، که از جمله  آن قابلیت مدیریت کدها، پشتیبانی از شی گرایی،سازگاری با روش انتخابی پروژه و وابسته نبودن به یک زبان خاص است.ضمن آنکه بسترها و زیرساختهای نرم افزار دات نت به عنوان بستر اصلی اجرای پروژه ، امکان استفاده از فناوری های جانبی دیگری که سازگار با ویندوز هستند را فراهم خواهد کرد.چند لایه بودن نرم افزارهای تولیدی موجب راحت تر شدن شرایط ارتقای طراحی سایت در آینده خواهد بود.ضمن آنکه هزینه های دوباره کاری (reworking) را هنگام توسعه پروژه حذف خواهد نمود.بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER، به دلیل نوع مجوز حقوقی وامکانات وسیع وکارایی قابل توجه،انتخاب مناسبی به شمار می رود.

چرا باید ملاحظات امنیتی برای طراحی سایت در نظر گرفت؟
کاربران به هنگام ورود به  سایت اعتبار سنجی می شوند،سپس جهت دسترسی به بخش های مختلف راهنمایی می شوند.اما همیشه باید در نظر داشت که هر سایتی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز که ممکن است منجر به دستکاری، خرابکاری یا سرقت اطلاعات می شود،تدابیر امنیتی اتخاذ می کند که هر کدام به نوبه خود مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به بانک اطلاعاتی می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ملی پرتال

ملی پرتال، یک سیستم مدیریت محتوای وبسایت (CMS) تحت وب است که با محیط کاربری بسیار ساده (بدون نیاز به تخصص و دانش برنامه نویسی)، امکانات قدرتمندی جهت طراحی سایت به صورت پیشرفته را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد.اگر به دنبال راهی آسان برای ساخت سایت و طراحی سایت حقیقی یا حقوقی هستید، به جمع کاربران ما بپیوندید و به مدت 7 روز امکانات ملی پرتال را به صورت رایگان آزمایش نمایید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش