کد: 13950701133155700

جمع آوری بیش از دو تن زباله در آلوارس سرعین

کد: 13950701133155700

https://goo.gl/veuouC

، تهران , (اخبار رسمی): در یک برنامه پاکسازی در شهرستان سرعین، بیش از دو تن زباله از منطقه آلوارس جمع آوری شد.

جمع آوری بیش از دو تن زباله در آلوارس سرعین

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ،ممتاز علیزاده، سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست سرعین گفت: برنامه پاکسازی طبیعت با همکاری انجمن دیده بانان طبیعت سبز، نمایندگی حفاظت محیط زیست سرعین، هلال احمر و جمعی از دوستداران طبیعت در منطقه آلوارس سرعین برگزار شد. 

 علیزاده افزود: در این برنامه که با هدف ارتقا فرهنگ حفاظت از محیط زیست و مشارکت شهروندان در پاکسازی محیط انجام شد، بالغ بر دو تن زباله توسط بیش از 45 نفر از دوستداران طبیعت جمع آوری شد. 

او با اشاره به حضور گردشگران در سرعین از آن ها خواست در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ طبیعت از ریختن زباله در مناطق گردشگری خودداری نمایند.

منطقه آلوارس در دامنه جنوبی کوه سبلان و در 25 کیلومتری شهر سرعین قرار گرفته و دارای چشم اندازهای زیبای طبیعی است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.